MacOS Catalina 1024x768 Çözünürlük ve Çift Monitör Sorunu

Rayne

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, benim sorunum başlıkta da belirttiğim gibi. MacOS Catalina Hackintosh'da ekran çözünürlüğünün 1024x768 kalması. Bir de ben çift monitör kullanıyorum. Bunların birisi VGA bağlı diğeri de HDMI bağlı, VGA bağlı olanı dönüştürücü ile bağladığımda HDMI ile bağladığım çalışmıyor. VGA ile bağlı olanı söktüğümde ise HDMI ile bağlı olan çalışmaya başlıyor. Nasıl çözerim bu proble mi? Çok karışık biliyorum ama yardım ederseniz çok mutlu olurum.

Son düzenleme:
VGA kabloların uzunluğu ve kalınlığı çözünürlüğü etkiler ayrıca VGA önermiyoruz Apple desteği tamamen kesmiş durumda kullanmadığı için Macintosh cihazlarda. Tavsiyemiz en az HDMI.

VGA kabloların uzunluğu ve kalınlığı çözünürlüğü etkiler ayrıca VGA önermiyoruz Apple desteği tamamen kesmiş durumda kullanmadığı için Macintosh cihazlarda. Tavsiyemiz en az HDMI.

Bende de buna benzer bir problem var. Yeni konu açma istemedim buraya cevap olarak yazmak istedim.
Masaüstü bilgisayarımda AMD Radeon R9 200 ekran kartım ve 2 adet 1440x900 çözünürlükte VGA ekranım var. Ekranlardan biri HDMI çıkışına VGA dönüştürücü ile bağlı. Diğeri de DVI çıkışına VGA dönüştürücü ile bağlı. Sorun şu ki macOS bu iki ekranı görüyor fakat DVI dönüştürücüsüne bağlı olan ekran diğer ekranla aynı görüntüyü veriyor ve renkleri tamamen yeşil. Görüntü ayarlarından çift masaüstü olarak ayarlıyorum, bu sefer de sadece duvar kağıdını görebiliyorum, diğer tüm menü ve ikonlar kayboluyor (DVI hala yeşil gösteriyor). Bu tarz sorunla karşılaşan oldu mu? Eğer çözümü varsa nedir? Windows 10'da böyle bir sorun bulunmuyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim
Sorunumu hallettim. DVI dönüştürücü yerine Displayport dönüştürücü kullanarak çalışmasını sağladım. Şuan her iki ekranım da sorunsuz çalışmakta.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı