macOS Catalina Performans ve Isınma Sorunu

Bende. macOS 10.15.5 kurdum hiç bir fark olmadı temiz kurulum olmasına rağmen tekrar macOS Mojove'ye döndüm. Sanırım Catalina orijinal MacBook Air sıkıntı yaratıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Early 2015 MBP 13 Inc var bende. Catalina'da en ufak bir işlemde fan çevirmeye başlıyor. Sıcaklık değerleri alıp başını gidiyor. Mojave'de durum böyle değildi. Catalina'da benzer bir durum yaşayan var mı? Sanırım yeni çıkan yazılım bana da gelmiş deyip yüklememek lazım. Bendeki cihazın son sürümünü Mojave olarak görmeye başladım. Sanki Apple Catalina'yı hazırlarken eski cihazlara gereken zamanı ayırmamış. Nerde şu muhteşem Apple desteği, hep güncelleme geliyor diyenler?
evet aynı sorun bende de var zoom açılır açılmaz fanlar deli gibi çalışıyor ısınıyor çözüm bulabildiniz mi ?

Son düzenleme:
Hocam biraz geç bir cevap olacak ama şöyle açıklıyayım
Apple her yeni yazılım sürümüne geçtiğinde (mesela 10.14.7'den 10.15'e) yazılımsal hatalar olur.
Zaman içerisinde bunu gelen güncellemeler ile götürürler.
Catalinanın son sürümü olan 10.15.7 kullanıyorum bahsettiğiniz sıkıntılar yok burada.
Ayrıca cihazınız 5 senelik, fan temizliği ve macun değişimi yaptınız mı?
Arka planda ne gibi programlarınızı çalışıyor, sistem yüzde kaç yük altında çalışıyor?
Detaylandırırsanız yardımcı olabilirim.

Geri
Yukarı