macOS Catalina ne kadar daha kullanılabilir?

OMERTA

Decapat
Daha fazla  
macOS Catalina yanlış bilmiyorsam güncelleme desteğini 2022 yılında kesmiş. Peki günümüzde ve gelecekte kullanmaya uygun mu? Render yapmak için değil de günlük kullanım ve bazen kod yazmak için soruyorum. (sürüm 10.15.7)
Kafamda canlandırmak için IOS'un kaçıncı sürümü olarak örneklendirebilirim( örneğin günümüzde iOS15 gibi)

macOS Catalina yanlış bilmiyorsam güncelleme desteğini 2022 yılında kesmiş. Peki günümüzde ve gelecekte kullanmaya uygun mu? Render yapmak için değil de günlük kullanım ve bazen kod yazmak için soruyorum. (sürüm 10.15.7)
Kafamda canlandırmak için IOS'un kaçıncı sürümü olarak örneklendirebilirim( örneğin günümüzde iOS15 gibi)

Hocam sizin MacBook mu Hackintosh mu? Ben de vm ile macOS denemek istiyorum. Ayrıca macOS Catalina tahminimce 2-3 yıl daha kullanılır. Fakat güncelleyebiliyorsanız güncellemenizi öneririm.

Hocam sizin MacBook mu Hackintosh mu? Ben de vm ile macOS denemek istiyorum. Ayrıca macOS Catalina tahminimce 2-3 yıl daha kullanılır. Fakat güncelleyebiliyorsanız güncellemenizi öneririm.

Ben almayı düşünüyorum hocam 2013 model MacBook Pro 8 GB RAM 2.4GHz beni cezbetti doğrusu. Eğer 1 sene bile götürecekse alırım.

Ben almayı düşünüyorum hocam 2013 model MacBook Pro 8 GB RAM 2.4GHz beni cezbetti doğrusu. Eğer 1 sene bile götürecekse alırım.

Hocam m serisi MacBook'lar alın kesinlikle. 2013 model macbooka vereceğiniz para 1 yılda elinizde bırakır. Sırf ucuz diye yakmayın kendinizi. Mac mini + monitör ya da iMac alıp ucuza getirebilirsiniz. M1 MBA da iyi olur. Bunları öneririm. MacBook Pro hayvan gibi pahalı şu an.

Hocam m serisi MacBook'lar alın kesinlikle. 2013 model macbooka vereceğiniz para 1 yılda elinizde bırakır. Sırf ucuz diye yakmayın kendinizi. Mac mini + monitör ya da iMac alıp ucuza getirebilirsiniz. M1 mba da iyi olur. Bunları öneririm. MacBook Pro hayvan gibi pahalı şu an.

Hocam maalesef bütçem çok kısıtlı ve yurtta kalıyorum monitörle kullanmam imkansız... Zaten evde kalsaydım net kasa toplardım haklısınız. Yine de önümüzdeki yaz tatiline kadar idare etmez mi sizce? Yazın çalışacağım yeni bir şey alacağım zaten. Şu an tek önemli olan bu sene dersleri işleyebileceğim bir laptop.

Bir de çok sordum ama sizce alırsam pil devri kaç ve üzerine bakmalıyım?

@Ella Freya hocam forumda gezerken sizin 2012 MacBook Pro kullandığınızı gördüm ve sakıncası yoksa günümüzde ne durumda olduğu hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? Ben sadece Python, C, C++ öğrenmek için ve günlük kullanım için almayı düşünüyorum bütçem de çok kısıtlı.

Son düzenleme:
@Ella Freya hocam forumda gezerken sizin 2012 MacBook Pro kullandığınızı gördüm ve sakıncası yoksa günümüzde ne durumda olduğu hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? Ben sadece Python, C, C++ öğrenmek için ve günlük kullanım için almayı düşünüyorum bütçem de çok kısıtlı.
Alınır, alabiliyorsan i7 olanını al kesinlikle. İkinci el RAM alarak 16GB yap ve SSD tak, o şekilde kullanırsan daha iyi olur.

Hocam m serisi MacBook'lar alın kesinlikle. 2013 model macbooka vereceğiniz para 1 yılda elinizde bırakır. Sırf ucuz diye yakmayın kendinizi. Mac mini + monitör ya da iMac alıp ucuza getirebilirsiniz. M1 MBA da iyi olur. Bunları öneririm. MacBook Pro hayvan gibi pahalı şu an.
M serisi modelli laptoplar Safari'de zorladığınızda kasan tablet işlemcili modeller. 2012 i7 16GB RAM karşısında hiçbir gücü yok.

Alınır, alabiliyorsan i7 olanını al kesinlikle. İkinci el RAM alarak 16 GB yap ve SSD tak, o şekilde kullanırsan daha iyi olur.

M serisi modelli laptoplar Safari'de zorladığınızda kasan tablet işlemcili modeller. 2012 i7 16 GB RAM karşısında hiçbir gücü yok.

Hocam zaten almayı düşündüğüm MacBook'ta SSD var ama 256 GB yetmezse yükseltme düşünebilirim. macOS yüklemek Windows gibi basit mi daha zahmetli mi acaba? RAM'i ilk fırsatta 16 yapacağım.

Geri
Yukarı