Macos Hakkında 2 Soru?

lussio

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bilgisi olan arkadaşlara macos hakkında sorularım olacak cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.
1.Sorum Bir bilgisayara İatkos ML2 sürümünü kurdum herşey güzel çalışıyor ses kartını görmüyor sadece ama benim sorum bununla ilgili değil bu makineden app store girdiğimde Maverick güncellemesi görüyorum bu güncellemeyi yapsam sorun olurmu

2.Sorum ise laptopuma Hackintosh kurmayı planlıyorum markası ve özelliklerini aşağıya yazdım sizce hangi sürümü kursam sorunsuz çalışır. Teşekkürler.

Dizüstü PC Özellikleri
Asus G 53 SW serisi
İşlemci:
Intel Core i7-2630 QM CPU 2.00 GHz
Ekran Kartı:
Nvidia Geforce GTX460 M 1,5GB
Ram:
8GB
Sabit Disk:
1TB

Teşekkür ederim deneyeceğim. Intel ekran kartının driver'ini kendi görecek midir? Yoksa ektra yoksa ekstra yapmam gereken bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
@blackandyellow abi kusura bakmazsan bir soru soracağım sana. Abi bende 120 Gb Ssd var ve ben Windows ve mac kuracağım. Kurmakta sıkıntı yok ufak tefek aksaklıklar dışında. Neyse abi benim sıkıntım şu şekilde. İki sistemi de uefi kuracağım. Şimdi Ssd'yi Gpt olarak biçimlendirsem, mac kursam, Windows'da Ssd'den boot olsa yani Ssd sadece. Mac kuracağım ama sadece Windows Ssd'den boot olsun açılırken hızlı açılsın diye. Nasıl yapabilirim abi? Bir el atsan. Şimdiden sağ ol.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim deneyeceğim intel ekran kartının driverini kendi görecekmidir yoksa ektra yoksa ekstra yapmam gereken bişey varmı
Otomatik tanıması lazım. Sorun olursa verdiğim konuda anlatıldığı gibi sürücüleri silme işlemini gerçekleştiriniz. (Siz intel hariç diğerlerini sileceksiniz eğer sorun olursa)
@blackandyellow abi kusura bakmazsan bi soru sorucam sana. Abi bende 120 gb ssd var ve ben windows ve mac kurucam. Kurmakta sıkıntı yok ufak tefek aksaklıklar dışında. Neyse abi benim sıkıntım şu şekilde. İki sistemi de uefi kurucam. Şimdi ssd yi gpt olarak biçimlendirsem mac kursam windows da ssd den boot olsa yani ssd sadece mac kurucam ama sadece windows ssd den boot olsun açılırken hızlı açılsın diye. Nasıl yapabilirim abi bi el atsan. Şimdiden sağol
Öyle birşey olmaz. SSD'ye kurduğunuz sistemler hızlı açılır. Sorduğun bootloader olayı ise; SSD üzerindeki bootloader Windows sistemini görüp boot edebilir ancak hız konusunda bir değişim yaşayamazsınız. Aşağıdaki verdiğim kurulum ile SSD diskinize (diski MBR olarak kullanırken) ilk Windows kurup yanında o verdiğim kurulum ile OS X kurabilirsiniz. Bu sayede MBR diskinize OS X kurulmuş olur ve iki sistemde SSD'nin sağladığı hız ile açılacaktır. GPT diske Windows kurabilrsiniz ancak sıkıntı yaşatacaktır. Bu yüzden dediğim şekilde yapınız.
Mac OS X Mavericks 10.9 RAW İmajı | Technopat Sosyal

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı