macOS High Sierra Kurulum İmajı - DMG

Bu kurulumu Windows 10 yanına yapabiliyor muyuz ? Çift işetim sistemi gibi çalışır mı yeni bir HDD ile beraber ?
Hayır, onun için Hackintosh imajlarına bakmanız gerekiyor. Sosyal’de macOS bölümünde imajlar mevcut.

Ben de Sierra vardı, Mojave ye güncelleme yapmıştım, 4 saniyede açılan MacBook Pro, 40 saniyede açılmaya başladı, yeniden Sierra'ya dönmek istedim, ancak AppStore'da artık Sierra da High Sierra da yok, bu paylaşım hayat kurtardı çok teşekkür ederim. İçinden High Sierra çıktı ama sorunsuz yüklemeyi yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Özbekistan'dan selamlar herkese konumum birazdan önem kazanacak.

Özbekistan'da yaşıyorum ve buradan 2. el bir Macbook Pro 2010 aldım. Kurulumu tam olarak yukarıda anlatıldığı gibi yapmadım çünkü alır almaz formatlama sırasında problem çıkmaz diye Macintosh HD'yi direk sildim. Dolayısıyla Windows kurulu bilgisayarım üzerinden OS X işletim sistemini, "Win32DiskImager" programı ile USB'ye yazdım. Problem yaratmış olabilir mi bilmiyorum.

4. kez USBile format atmama rağmen sağlıklı sonuç alamıyorum. Ana problemim şu;

Her temiz kurulum ve sonrasında Fotoğraflar uygulamasında, çalıştığım şirketin üretim takip programını kullanımım sırasında, safaride gezinirken vs. sistem sürekli kapanıp açılıyor ve hata veriyor.
Her format sırasında ayrı bir problem yaşadım. Kısaca;
1- Bölgeden kaynaklı olarak OS X işletim sistemini "App Store'dan" indiremedim,
2- Bölge problemini çözdükten sonra format esnasında "ip" değişikliği yapamadığım için app store'a bağlanamıyorum. Bulunduğum yerde "Static ip" ataması ve "dns" ayarları yapılmadığı sürece birçok internet sitesi açılmıyor, App Store'da dahil.
3- Temiz kurulumdan sonra güncelleme yaparken kapanıp açılma ve güncelleme yüklenirken "Bir hata oluştu ve güncelleme yüklenemedi" problemi ile karşı karşıyayım. Belki 5 veya 6 kere 1.88 GB'lık 2019-004 güvenlik güncellemesini indirdim ama kuramadım.
Önemli bir durum ise ben cihazı aldığımda "OS X El Capitan" yüklüydü. Office programlarını yükleyemediğim için High Sierra'ya geçmeye karar verdim ve cihaz ile uyumluluğunu kontrol ettim.

İlk temiz formattan beridir High Sierra ile format atıyorum ve yukarıda bahsettiğim problemler devam ediyor. Bilgisayarı alma sebebim OS X işletim sistemini iş için kullanırken kurcalamak ve öğrenmekti, işin tek güzel tarafı bütün bu problemler sayesinde kurcaladım ve temel seviyede öğrendim :).

Hala açılıp kapanma ve güncelleme yükleyememe sorunum devam ediyor. Yaşadığım problemlere dair bir çok "çözüldü" konu başlığı ile method denedim fakat tüm çözümler çok basit hatalardan kaynaklanıyor ve benim bilgisayarımdaki durum bu değil.

Donanımsal sıkıntıdan mıdır, yazılım donanım uyuşmazlığından mıdır, yoksa ısınmadan kaynaklı mıdır bilmiyorum. Hepsi donanıma bağlı gerçi. Ama illallah etmiş durumdayım. Bilgisayarı aldığım yerdeki adam 3. gün içerisinde getirebilirsin demişti. Ben erken pes etmek istemedim her şeyi denedim ve deniyorum.
Kapanıp acıldıktan sonra 'panic cpu 0 caller 0xffffff7f8ffc48d7' hatasını veriyor.

En son kurulum esnasında bağlı olduğum Wifi ip'sini değiştirmede takıldım. Terminal ile birkaç kod denedim ama kodlar çalışmıyor. USB ile kurduğum işletim sisteminden kaynaklı olduğunu düşünerek bu çözümü deniyorum.

Umudumu yavaş yavaş kaybetmek üzereyim. Bilgisayar yıprandığı için bu problemlerin yaşandığını düşünmeye başladım ama donanımsal olsa format esnasındaki ısınmadan ve harcanılan güçten de kapanırdı diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba 2014 late,i5,4gb,240ssd mac mini makinam var.Recoveryden tekrar diski silip yosemite kurdum.Buradaki imajı windowsta transmac ile flash belleğe kurdum ama bir türlü high sierra yüklemesini hatali diyor bozuk diyor ilerleme devam etmiyor.Güvenlik gizlilik kısmından ayarları değiştirdim yine olmadı.

Merhaba 2014 late,i5,4gb,240ssd mac mini makinam var.Recoveryden tekrar diski silip yosemite kurdum.Buradaki imajı windowsta transmac ile flash belleğe kurdum ama bir türlü high sierra yüklemesini hatali diyor bozuk diyor ilerleme devam etmiyor.Güvenlik gizlilik kısmından ayarları değiştirdim yine olmadı.

Merhaba, aynı hatayı bendede veriyor elimde 20 adete yakın iMac mevcut karma şekilde 2009 10 11 olarak. Disk biçimlendirmesini yapıyor ama sonraki adımda hata veriyor dosya bozuk diyerek. Aynı dosyayı 3 defa indirdim ve birden farklı usb'ye yazdırdım. High Sierra veya Sierra DMG olarak elinizde var mı acaba?
Merhaba, aynı hatayı bendede veriyor elimde 20 adete yakın iMac mevcut karma şekilde 2009 10 11 olarak. Disk biçimlendirmesini yapıyor ama sonraki adımda hata veriyor dosya bozuk diyerek. Aynı dosyayı 3 defa indirdim ve birden farklı usb'ye yazdırdım. High Sierra veya Sierra DMG olarak elinizde var mı acaba?

Mevcut mesajımı güncellemek için ilgili seçeneği bulamadığım için bu şekilde tekrar yanıt vermek istiyorum.

iMac'lerimin kutusundan çıkan Orjinal Snow Leopard sistemini kurdum hepsine,

[Mac App Store] macOS Tüm Sürümler (Orijinal)

ilgil konudaki sistemlerden hangisini indirip kurabilirim cihazıma ?

Son düzenleme:
MacBook Pro cihazın HDD sini değiştidim SSD taktım ama göstermiş olduğunuz sierra imajını TranMac yazılımı ile yazdırıyorum ama bu hataya la karşılaşıyorum.
WhatsApp Image 2020-06-07 at 15.28.35.jpeg

Geri
Yukarı