macOS High Sierra "Self Assigned IP Adress" Hatası

Fatalis

Megapat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarımcısı
Arkadaşımın sistemine macOS 10.13 High Sierra kurduk ancak internet bağlantısı alamıyoruz. Başlıktaki gibi "Self Assigned IP" hatası almaktayız, internette uzunca bir araştırma yaptım ancak çözüm önerilerinin hiçbiri işe yaramadı. Sistem özellikleri şu şekilde:
  • AMD Ryzen 5 1600 AF İşlemci
  • Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8) RAM
  • Gigabyte A320M-S2H Anakart
  • Galax NVIDIA GeForce GTX1660 Super Ekran Kartı
Denediğimiz çözüm yöntemleri şunlar:
  • Modemi yeniden başlatmayı denedik
  • Library/Preferences klasörü altındaki dosyaları silmeyi denedik
  • macOS açılırken internet kablosunu çıkarıp, açıldığında tekrar takmayı denedik
İşin garibi ben de A320 chipsetli bir anakart kullanıyorum ve kurar kurmaz internete bağlanıyor, arkadaşımda neden böyle bir sorun oldu anlamadım. İmaj olarak Kemal ALKIN moderatörümüzün hazırlamış olduğu 10.13.6 High Sierra imajını kullandık, daha önce ben de aynı imajla başarıyla kurulum yapmıştım. Hata görseli görmek isteyenler için:

WhatsApp Image 2020-10-05 at 00.44.52.jpeg

BIOS'ta wake on lan ayarı var mı? Ayrıca EFI / Clover / Kext / Others içinden Realtek kext dosyalarını silip, RAR içindeki kext dosyasını aynı konuma atıp dener misin?
Biraz test yaptık ve çok mantıksız sonuçlar elde ettik. macOS kurulumundan sonra Windowsta da internet alamıyoruz. Bilgisayarı kapatıp bir süre bekledikten sonra yeniden açıyoruz ve Windowsa internet geliyor. Ancak macOSa geçtiğimizde internet tekrar gidiyor, kapatıp tekrar Windowsu açsak dahi internet alamıyoruz.

Sanırım macOS ethernet bağdaştırıcısını bir şekilde bozuyor. Wake on LAN ayarı var hem disabled hem enabled olmak üzere iki şekilde de denedik ancak çözüm olmadı. Her iki şekilde de macOS'a geçtiğimizde internet erişimini kaybediyoruz Windowsta dahi.

Yeni konular

Geri
Yukarı