macOS ile oyun oynamak

Eray3424

Centipat
Makaleler
3
Yer
Darıca/Nenehatun Mahallesi
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar elimde HP ait i7 7700HQ GTX 1050 16 GB RAM 1 TB 7200RPM HDD mevcut olan bir oyun amaçlı üretilmiş bir dizüstü var. macOS X kurmayı çok istiyorum oyun oynarsam CS 1.6, CS:GO, GTA San Andreas Multiplayer, FM 2020 oynarım. PUBG gibi oyunlar zor geldiği için oynamıyorum, yine GTA 5 gibi devasa boyutlara sahip oyunları indirmeye üşeniyorum.

Bunun haricinde üniversitede Mekatronik bölümü okuyacağım. Cizim ve PLC uygulamalarında sorun yaşar mıyım? Birisi bana detaylı izah edebilirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hackintosh ile oyun oynamak çok zor. Yakın bir sisteme sahibiz ve CS:GO'da en düşük ayarlarda ve FHD çözünürlükte 70 FPS alıyordum maksimum.

Çok bilgili değilim ancak popüler oyunlar dışında genelde oyunların macOS desteği olmuyor. Zaten 1 TB HDD'niz varmış, bu nedenle dual-boot yaparak her iki işletim sistemini de kullanmanızı öneririm.

Çok bilgili değilim ancak popüler oyunlar dışında genelde oyunların macOS desteği olmuyor. Zaten 1 TB HDD'niz varmış, bu nedenle Dual-Boot yaparak her iki işletim sistemini de kullanmanızı öneririm.

Hackintosh ile oyun oynamak çok zor. Yakın bir sisteme sahibiz ve CS:GO'da en düşük ayarlarda ve FHD çözünürlükte 70 FPS alıyordum maksimum.

Windows'a kaldık desenize...

Dual Boot performans kaybına sebep olmaz değil mi?

Windows ile yolunuza devam edin.

Dual Boot yapın. Sistem uyumlu görünüyor, Clover Catalina kurmanızı tavsiye ederim. Oyun için Windows'a, çizim vb. şeyler için macOS'u bootlarsınız.

Dual Boot sistem performansınızı düşürmez çünkü sadece diskinizden alan veriyorsunuz. Oyun oynamak için Dual Boot yapabilirsiniz fakat hiç macOS ile Dual Boot denemedim.

Dual Boot yapın. Sistem uyumlu görünüyor, Clover Catalina kurmanızı tavsiye ederim. Oyun için Windows'a, çizim vb. şeyler için macOS'u bootlarsınız.
GTX 1050 grafik kartının grafik hızlandırmasını, Catalina ile nasıl aktive edecek? NVIDIA Web Drivers'ı, High Sierra'nın üstünde kullanamayacağı için görüntü alsa bile Catalina ile güzel bir deneyim elde edebileceğini düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1050 grafik kartının grafik hızlandırmasını, Catalina ile nasıl aktive edecek? NVIDIA Web Drivers'ı, High Sierra'nın üstünde kullanamayacağı için görüntü alsa bile Catalina ile güzel bir deneyim elde edebileceğini düşünmüyorum.

Optimus sebebiyle zaten devreye girmeyecek, iGPU'yu kullanacak.

Geri
Yukarı