Çözüldü macOS işlemci "bilinmeyen" olarak gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
9
Daha fazla  
Merhaba. Az önce Big Sur kurulumunu tamamladım. Şimdi yamaları yapıyorum ancak işlemci "bilinmeyen" olarak gözüküyor.

Burada denilen adımları yaptığımdaysa bu hatayla karşılaşıyorum. :( @tristessehivernale

Kod:
p: /System/Library/PrivateFrameworks/AppleSystemInfo.framework/Versions/A/Resources/en.lproj/AppleSystemInfo.strings.bak: Operation not permitted.
Patching strings for CPU "AMD Ryzen 5 2600 Six-Core Processor "...
mv: /System/Library/PrivateFrameworks/AppleSystemInfo.framework/Versions/A/Resources/en.lproj/AppleSystemInfo.strings: Operation not permitted

Çözüm
Denedim ancak çalışmadı.

Sorunu şuradaki yöntemle sistem dosyasını yamalayarak çözdüm.

Ekran Resmi 2021-02-25 17.57.42.png
Komut dosyasının başına nasıl sudo ekleyeceğim ki? İnternette Big Sur, ana bölümün düzenlenmesine izin vermediği için yapılamadığı yazıyor.
Kod:
sudo cp /System/Library/PrivateFrameworks/AppleSystemInfo.framework/Versions/A/Resources/en.lproj/Processors.strings ~/Desktop/
Terminale bu şekilde girmeyi deneyin bakalım. Eğer sudo ile bile izin vermiyorsa bilemiyorum.

Not permitted diyor, Terminal'e fazladan izin mi verilmesi lazım emin değilim. Hiç yaşamadım. Clover ile kurulum yaptın sanırım. Bu arada yanlış işlemi yapıyorsun. OpenCore ile kurulumda Ryzen için i5 görünür, sen Clover ile kurduğun için bilinmeyen. OpenCore adımını yapmaya çalışmışsın. Clover'ı dene. Yukarıda ayrı onlar.

Eğer Clover Bootloader kullanıyorsanız, işlemciniz "bilinmeyen" olarak görüntülenecektir.
Eğer OpenCore Bootloader kullanıyorsanız, "6 Çekirdekli Intel Core i5" olarak görüntülenecektir.

İşlemci ismini değiştirmek için bunlara ihtiyacınız olacak:
Nasıl yapılır?
Terminali açın ve bunu yazın:
Kod:
sudo mount -uw /

Eğer işlemciniz "bilinmeyen" ise bu metodu kullanın:
corpnewt/CPU-Name

Yüklemek için Terminal'de aşağıdaki komutları satır satır girin:
Kod:
git clone https://github.com/corpnewt/CPU-Name
cd CPU-Name
chmod +x CPU-Name.command

Not permitted diyor, Terminal'e fazladan izin mi verilmesi lazım emin değilim. Hiç yaşamadım. Clover ile kurulum yaptın sanırım. Bu arada yanlış işlemi yapıyorsun. OpenCore ile kurulumda Ryzen için i5 görünür, sen Clover ile kurduğun için bilinmeyen. OpenCore adımını yapmaya çalışmışsın. Clover'ı dene. Yukarıda ayrı onlar.
OpenCore kurdum hocam.

O dediğiniz şeyde de "Name not Found" tarzı bir şey diyor.

İmaj bu:

Geri
Yukarı