MacOS kurmak için bir sebep var mı?

MacOS'ta sistemde görmek isteyip göremediğin ve gizlilik olarak zayıf olduğuna kanaat getirdiğin örnek verebilir misin?
Dediğim gibi, gizlilik konusunda kesinlik olmadığından dolayı zayıf. Açık kaynak olsa bu sorun düzelir, ya da bir forku yapılabilir. Mesela bu sene Big Sur'da gizlilik skandalı birden ortaya çıkmıştı, fakat kimse gizliden hala çalışıp çalışmadığını bilemiyor.
Animasyonları gerçekten mükemmel. Bende Windows 11'den bunu beklerdim ama çıkmadı işte...
Ben hala Windows 11'i denemedim :D

Evet, daha çok. Sistemin nereye ne gönderdiğini görebiliyorsun, en basit örnek bu. Ortada ironik bir durum yok.
Hocam sanırsam Linux kullanıyorsunuz. Yazılımcılık yada düşük PC harici Linux kullanan yok görmedim de.

Mesela macOS arayüz mükemmel ötesi. Premium kullandığını anlıyorsun. Kaldı ki ben bunu 400 liralık FX işlemcide yaşıyorum. Birde Big Sur kullanan M1 MAX laptopları düşün.

Kullandığın telefondan tut bilgisayara kadar dışarıya veri sızdırıyor. Bunu engellemen çok zor. Hadi harbiden Linux sayesinde kurtuldun, elindeki telefonda ne yapacaksın orası meçhul.

Kullandığın telefondan tut bilgisayara kadar dışarıya veri sızdırıyor. Bunu engellemen çok zor. Hadi harbiden Linux sayesinde kurtuldun, elindeki telefonda ne yapacaksın orası meçhul.
Telefonda da Linux kullanıyorum.

Mesela macOS arayüz mükemmel ötesi. Premium kullandığını anlıyorsun. Kaldı ki ben bunu 400 liralık FX işlemcide yaşıyorum. Bir de Big Sur kullanan M1 Max laptopları düşün.
Hocam tasarımda çok güzel gözüküyor zaten, onu inkar edecek biri tanımıyorum :D

Dediğim gibi, gizlilik konusunda kesinlik olmadığından dolayı zayıf. Açık kaynak olsa bu sorun düzelir, ya da bir forku yapılabilir. Mesela bu sene Big Sur'da gizlilik skandalı birden ortaya çıkmıştı, fakat kimse gizliden hala çalışıp çalışmadığını bilemiyor.

Ben hala Windows 11'i denemedim :D

Deneme boş ver. Bir de üstüne şu sürükle bırak özelliğini kaldırmışlar çok sinir bozucu.

Windows'tan macOS'a Hackintosh yaparak geçiyor insanlar sanırım. Benim anlamadığım şey neden macOS?
GarageBand, LogicPro ve FinalCut Pro gibi programların yerini geçecek Windows'ta bir program olmadığı için genel olarak müzik yapan kişiler veya videoları düzenleyen kişiler macOS'a geçiyorlar. Eğer Apple ekosisteminde bir kişiyseniz aynı şekilde Apple ekosistemini tamamlamış olursunuz. Ben şahsen Apple ekosisteminde olduğum için ve tasarımından dolayı macOS kullanıyorum.

Garageband, logicpro ve finalcut Pro gibi programların yerini geçecek Windows'ta bir program olmadığı için genel olarak müzik yapan kişiler veya videoları düzenleyen kişiler MacOS'a geçiyorlar. Eğer Apple ekosisteminde bir kişiyseniz aynı şekilde Apple ekosistemini tamamlamış olursunuz. Ben şahsen Apple ekosisteminde olduğum için ve tasarımından dolayı macOS kullanıyorum.

Hocam, peki MacOS'da oyun konusunda ne kadar seçenek var? Ve Android uygulamalarını çalıştırmak mümkün mü?

Not: Legacy BIOS olduğundan Secure Boot ve işlemci sanallaştırma desteklemiyor sistemim, yoksa bende biliyorum Windows 11'den Android kullanmayı.

Hocam, peki MacOS'da oyun konusunda ne kadar seçenek var? Ve Android uygulamalarını çalıştırmak mümkün mü?

Not: Legacy BIOS olduğundan Secure Boot ve işlemci sanallaştırma desteklemiyor sistemim, yoksa bende biliyorum Windows 11'den Android kullanmayı.
Android desteği ekstra programlar aracılığı olmadan yok diye biliyorum. İsterseniz bunun için Parallels gibi programlar kullanabilirsiniz ancak bunlar bir sanal makinede olacağı için çok iyi bir performans vermeyecektir. Ayrıca macOS'de oyun oynamayı beklemeyin. Windows'ta 100 FPS alırken macOS'de 70-80 FPS'e düşebilirsiniz. MacOS genel olarak oyun oynamak için bir işletim sistemi değil ancak illaha oynarım derseniz de ETS2, Garry's Mod ve CS:GO (çalışır ya da çalışmaz, stabilitesi kötü) direkt macOS'e destek veren oyunlar bunlar. Steam'de macOS'de Windows gibi işletim sistemlerini destekleyen oyunları bir şekilde oynayabilmek için araçlar var diye biliyorum. Bunları kullanarak çok iyi olmasa da Linux'taki Wine programı gibi bir şekilde oyunu çalıştırmayı deneyebilirisiniz.

Android desteği ekstra programlar aracılığı olmadan yok diye biliyorum. İsterseniz bunun için Parallels gibi programlar kullanabilirsiniz ancak bunlar bir sanal makinede olacağı için çok iyi bir performans vermeyecektir. Ayrıca MacOS'de oyun oynamayı beklemeyin. Windows'ta 100 FPS alırken MacOS'de 70-80 FPS'e düşebilirsiniz. macOS genel olarak oyun oynamak için bir işletim sistemi değil ancak illaki oynarım derseniz de ETS 2, Garry's Mod ve CS:GO (çalışır ya da çalışmaz, stabilitesi kötü) direkt MacOS'e destek veren oyunlar bunlar. Steam'de MacOS'de Windows gibi işletim sistemlerini destekleyen oyunları bir şekilde oynayabilmek için araçlar var diye biliyorum. Bunları kullanarak çok iyi olmasa da Linux'taki Wine programı gibi bir şekilde oyunu çalıştırmayı deneyebilirisiniz.

O zaman hiç bulaşmayayım Ayrıca Android emületörlerden daha fazla performans almam mümkün değil mi? Parallels gibi programlarda ve sinamatik video çektim diyelim bir oyunda, içerisindeki edit programları vesaire uygun mudur? Ve uygunsada "macOS Windows sistemlere nasıl kurulur?" diye bir rehber videosu çekme şansınız var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı