macOS kurulum sonrası sorunlar

x808Karma

Hectopat
Öncelikle selamünaleyküm, an itibari ile sistemime güncel konudaki macOS X El Capitan kurmuş bulunmaktayım.
Ancak size ait bir kurulum videosu/kurulumdan sonra gerçekleşecek adımları gösteren bir bilgi bulamadığım için konu açma gereği duydum.
Sistem özelliklerimden bahsetmem gerekirse;
•Gigabyte GA-H55M-S2
•Intel Core i5-661
•Zotac GT 420 1GB 128.
•Rtl 8168e.
•DDR3-4 GB 1333MHz,
•HDD 320 GB.
Sistemi kurdum, kendime ait çalışan bir Config dosyam var. ekran kartım tanınmış gibi ancak çözünürlük değiştiremiyorum (HDMI ile TV bağlı) alt tuşuyla da çözünürlük ayarlayamıyorum.
USB olmadan Boot etmek için hangi bölüme atacağım EFI klasörünü? Atacak bir bölüm bulamadım PC'de.
Ayrıca ses kartı da tanınmamış ses ayarlarında çıkış bölümünde hiçbir ibare yok.
Ekran açık PC başında sizlerden an itibari ile yardım bekliyorum :)
Edit: Clover uygulamasında hangi seçenekleri seçeceğim? Bunlar hakkında da bilgiye ihtiyacım var.

316A4ED0-854C-4766-91E0-01441520C028.jpeg

Bunları incele.
Ayrıca ekran kartının MB doğru fakat görüntüde yırtılma, donma vs var mı?

bunları incele.

Ayrıca ekran kartının MB doğru fakat görüntüde yırtılma, donma vs var mı?

Üstadım nokta atışı yaptın, sistemimde şu an High Sierra var.
Kısa ve öz olarak açıklayacağım; elimde iki adet ekran kartı var biri atmış olduğum görüntüdeki GT420 diğeri ise
NVIDIA GeForce 8400.
Ne gariptir ki 8400'de sıkıntısız çalışıyor diyebilirim( renk cümbüşü veya grafiklerin yoğun olduğu siteler “youtube / 4/5 k resimler” de sistemim piksellenerek donuyor ve reset atmak zorunda kalıyorum.
Velhasıl kelam ben GT420 kartımı çalıştırmak istiyorum ama maalesef başaramadım farklı smbios kimlikleri denedim ve denemeye devam edeceğim, NVIDIA web driver güncel sürüm denedim olmadı, işlemcime uygun smbios kimlikleri deneyeceğim i5 -661
Ama farklı bir yolu yordamı var mı?
Çok hakim değilim Clover Configurator'a ama burada yapmam gereken kerneldir ne bileyim donanım kimliğidir vs. Ne yapmam gerekir?
Yardımların için ayrıca teşekkür ederim şimdiden.
Hocam size ekranın durumunu şöyle gösterebilirim önceden hiç ekran gelmiyordu ama artık nv disable kapatmama rağmen geliyor bağlantılarım bu şekilde, HDMI ile TV bağlayabiliyorum hiçbir türlü beceremedim.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    111,1 KB · Görüntüleme: 46
  • image.jpg
    image.jpg
    158,2 KB · Görüntüleme: 45

Geri
Yukarı