macOS Mojave "apfs_module_start:1393" hatası

HDMI mı sistemin, dönüştürücü vs kullanıyor musun ? Gerçi bu sistem HDMI'dır muthemelen ama genede sormam gerekli🙂
RAR'dan çıkart ve kext dosyasını USB / Kext / Other içerisne at.
Birde kullanığın USB bellek 2.0 mı ?
HDMI dönüştürücü kullanıyorum :) 2. möntörden dolayı displayport'dan HDMI'a. USB 3.0 kullanıyorum ama 2.0 portuna takıyorum zira 3.0 portlarda en başta hata veriyor

Çeviriciyi çöktüm direk hdmi ile bağladım, dosyaları da attım fakat aynı değişen bir şey yok. Yabancı forumlarda MSI Z390 ile hep aynı sorun mevcut sanırım MSI'da bi sorun var :)

Son düzenleyen: Moderatör:
@Çağlar Durmuş
Yeni BIOS sürümleri çıktıkça deneyin veya anakartı değiştirin bence. Örneğin ASUS :). Gigabyte bile bu kadar BIOS sürümü bazlı sorun yaşatmıyor. Benim ve bazı arkadaşlarımın başına bizzat geldi ama BIOS çözdü (sürüm yükseltme/düşürme).

HDMI dönüştürücü kullanıyorum :) 2. möntörden dolayı displayport'dan HDMI'a. USB 3.0 kullanıyorum ama 2.0 portuna takıyorum zira 3.0 portlarda en başta hata veriyor

Çeviriciyi çöktüm direk hdmi ile bağladım, dosyaları da attım fakat aynı değişen bir şey yok. Yabancı forumlarda MSI Z390 ile hep aynı sorun mevcut sanırım MSI'da bi sorun var :)

Aynı sorunları yaşadım. WHQL ve secure boot ayarlarını yaptınız mı? Downgrade den sonra?

Mümkün ise USB 2.0 bellek ile dener misin ?

Müsait olunca hemen deneyeceğim.
Aynı sorunları yaşadım. WHQL ve secure boot ayarlarını yaptınız mı? Downgrade den sonra?

WHQL ayarını bilmiyorum ama secure boot default olarak kapalı.
@Çağlar Durmuş
Yeni BIOS sürümleri çıktıkça deneyin veya anakartı değiştirin bence. Örneğin ASUS :). Gigabyte bile bu kadar BIOS sürümü bazlı sorun yaşatmıyor. Benim ve bazı arkadaşlarımın başına bizzat geldi ama BIOS çözdü (sürüm yükseltme/düşürme).

Bu nedenle anakart değiştiremem yeni sürüm bekleyeceğim.

Müsait olunca hemen deneyeceğim.

WHQL ayarını bilmiyorum ama secure boot default olarak kapalı.

Bu nedenle anakart değiştiremem yeni sürüm bekleyeceğim.

WHQL'yi UEFI yapmadığın sürece büyük ihtimalle bu hataya devam edeceksin. Advanced>OS tarzı bir yerdeydi.

WHQL'yi uefi yapmadığın sürece büyük ihtimalle bu hataya devam edeceksin. Advanced>OS tarzı bir yerdeydi.
Tamam dediğiniz ayarı buldum zaten uefi olarak ayarlı ve hem 3.0 hem 2.0 ile denendi sonuç aynı
Güncelleme:
Harici ekran kartını devre dışı bıraktım ve onboard olarak denedim gene bir değişiklik yok.
WHQL her 2 mod içinde denedim.
Bazı ayarları deneme yanılma ile kapatıp, açtım bir gelişme yok.
Bazı forumlarda RAM ile alakalı yazılar buldum fakat MSI için bulamadım.
Güncel hata mesajı: (onboard denemesinden)

2E80FF7F-2FE5-49E5-AE1C-1C16A8E2F62E.jpeg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı