macOS Monterey yüklerken this version of macOS X is not supported hatası

muhoillo

Femtopat
Yer
K.Maraş
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo G50-70-Realtek RTL8168/8111-Realtek RTL8723BE-DDR3 8GB RAM-512GB SSD-AMD Radeon R5 M230/Intel HD Graphics 4400-Intel Core i3 4010U-Conexant CX20751
Meslek
Öğrenci
RAM
8 GB DDR3 Ram
SSD veya HDD modeli
512 GB SSD
Ekran kartı
Intel HD 4400 & AMD Radeon R5 M230
Anakart
(Laptop Modeli)=Lenovo G50-70
İşlemci
Intel Core i3 4010U
Bu makalede denilen her şeyi yaptım ama bu hatayı aldım. Ekte hatanın fotoğrafı ve EFI klasörüm var.

EFI.zip EFI Klasoru

Dosya Ekleri

• IMG_20230808_215249_030.jpg
    IMG_20230808_215249_030.jpg
    138,8 KB · Görüntüleme: 36
Deniyorum hocam bir saniye.

Hiçbir fark yok hocam reset NVRAM falan da yaptım ama işe yaramadı.

Laptop Haswell ile dener misin?

Bu efilede denemiştim sanırım.

Bu bilgisayara Big Sur'u zor kuruyorum bir de Monterey'e geçtim.😶

En son bir de bir EFI bulmuştum onunla da ilk kurulumu yaptım(bir sur ve sonraki sürümlerde yeniden başlatıp yükleme yapıyor)yeniden başlayıp yükleme yapacakken install macOS Monterey yazısına tıkladığımda restart atıyordu laptop.

Sanki o EFI ise buydu. https://www.mediafire.com/file/i2ovbqbwsro4kir/LenovoG50-70-Monterey.rar/file

Son düzenleme:
@muhoillo hocam neden macOS kurmak istiyorsunuz? Eğer görünüşü için falansa macOS benzeri ve daha eşsiz bir sürü görünüm sunan Linux dağıtımı mevcut ve sisteminizde MacOS'a kıyasla daha iyi çalışır muhtemelen.

Yazılım için, bir arkadaş MacOS'da daha iyi olur dedi de. @Rona

@Rona ve hayatımda hiç Linux kullanmadım.

Bu arada yazılım derken kodlamadan bahsediyorum.

Son düzenleme:
Yazılım için, bir arkadaş MacOS'da daha iyi olur dedi de. @Rona

@Rona ve hayatımda hiç Linux kullanmadım.

Linux'da da yazılım işlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca alışma noktasında da bir zorluk yaşayacağınızı sanmam. Ben de yıllarca Windows kullanıp sonrasında Linux geçen birisiyim. Şu an sistemimde Windows yüklü olmasının tek sebebi oynamak isteyip oynayamadığım bazı oyunların olması.

Tavsiyem linux mint, Ubuntu, Pop!_OS gibi son kullanıcı odaklı bir Linux dağıtımı geçmeniz olur. Ubuntu ve pop os Arayüz olarak MacOS'a nispeten benzerler ve birkaç düzenlemeyle çok benzer hale getirmek mümkün.

Linux mint ise özellikle cinnamon sürümüyle Windows benzeri bir arayüz deneyimi isterseniz güzel bir tercih olacaktır.

Çok Teşekkürler.

-no_compat_check Ekli mi?

Linux'da da yazılım işlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca alışma noktasında da bir zorluk yaşayacağınızı sanmam. Ben de yıllarca Windows kullanıp sonrasında Linux geçen birisiyim. Şu an sistemimde Windows yüklü olmasının tek sebebi oynamak isteyip oynayamadığım bazı oyunların olması.

Tavsiyem linux mint, Ubuntu, Pop!_OS gibi son kullanıcı odaklı bir Linux dağıtımı geçmeniz olur. Ubuntu ve pop os Arayüz olarak MacOS'a nispeten benzerler ve birkaç düzenlemeyle çok benzer hale getirmek mümkün.

Linux mint ise özellikle cinnamon sürümüyle Windows benzeri bir arayüz deneyimi isterseniz güzel bir tercih olacaktır.
Arkadaş iOS için uygulama geliştirmek istiyordur belki. Xcode lazımdır. O yüzden olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı