macOS Monterey yüklerken this version of macOS X is not supported hatası

Monterey kurduğunu yeni gördüm. SMBIOS izin vermiyor. Config dosyanı aç ve MacBookPro diye arat. Oradaki değeri 11,5 yap ve tekrar dene.
Çok önemli değil gibi şu anlık kurulumdan sonra da yapılabilir, işi hızlandırmak için söylediğim boot argümanını girebilir şimdilik. (Ne kadar hızlandırır tartışılır ancak :D).

Çok önemli değil gibi şu anlık kurulumdan sonra da yapılabilir, işi hızlandırmak için söylediğim boot argümanını girebilir şimdilik. (Ne kadar hızlandırır tartışılır ancak :D).
Sadece o boot argümanı ile çoğu zaman yükleme yapmaya izin vermiyor. Evet kuruluma girer ama yükleme yapamaz yüksek ihtimal. Bahsettiğin boot argümanı daha çok kurulumdan sonra desteklenmeyen SMBIOS kullanmak için.

Aslında Yusuf hocamızın dediğini yaptım boot argümanı girince hata verdi.

Ve güzelce kurulum yaptım ama sanırım kext işlerken bir hata aldım yeniden başlatınca hata veriyor.

Az sonra hata görüntüsünü ve EFI klasörünü atacağım.

IMG_20230809_171315_506.jpg

@yusufklncc

Son düzenleme:
Hocam OC snapshot yapmadım ama olayı bir şekilde çözdüm şu an MacBook Pro'dan yazıyorum.😀

Ekran Resmi 2023-08-10 ÖÖ 11.32.26.png

Tamam hocam diğer kullanıcılar için hemen paylaşıyorum.

EFI'nin içinde OpenCore 9.0 sürümü bulunmaktadır.
EFI Intel Haswell işlemciler ile uyumludur ve içinde HD 4400(4600 fake ID) yaması vardır.
EFI kurulum sonrası paketi le gelmektedir.
EFI'de SSDT yaması vardır(ses için).
EFI'de Realtek RTL8111 için kext vardır.
EFI Monterey sürümüne kadar tam destek verir.
Hayatınızda hiç macOS kurmadıysanız Rehberimiz:Rehber: OpenCore ile Detaylı Hackintosh Kurulumu
Bu kurulum imajlarıyla güzel bir macOS kurulumu yapabilirsiniz:
iyi sosyaller!

...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı