macOS Monterey'den Ventura'ya geçiş yaparken kurulum ekranında disk seçimi yapılamıyor

CMDRKaays_08

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Akçakoca
Merhaba. Monterey 12.3 sürümünü kullanıyorum. Venturaya güncellemek istiyorum. Yazılım güncellemesi kısmında 12 küsur GB'lık bir dosya indi ancak otomatik Ventura'ya geçirmek yerine klasik, Mac kurarken gelen kurulum ekranı geldi. Burada ise disk seçimi yapamıyorum. Ortadaki Monterey adlı diski seçmem gerekiyor sanırım ancak onda da: Firmware güncellemesi gerekiyor, macOS genişletilmiş (günlüklü) disk bölümü seçin diye bir uyarı veriyor. Ben bu diski, macOS kurarken, zaten macOS genişletilmiş (günlüklü) olarak biçimlendirmiştim. Ne yapmam gerekiyor, nasıl güncelleyeceğim? App Store'da bazı uygulamaları indiremiyorum. Versiyon hatası veriyor. Bu yüzden güncellemem gerekiyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2022-12-24 20.29.21.png
    Ekran Resmi 2022-12-24 20.29.21.png
    99,2 KB · Görüntüleme: 26
Merhaba. Monterey 12.3 sürümünü kullanıyorum. Venturaya güncellemek istiyorum. Yazılım güncellemesi kısmında 12 küsur GB'lık bir dosya indi ancak otomatik Ventura'ya geçirmek yerine klasik, Mac kurarken gelen kurulum ekranı geldi. Burada ise disk seçimi yapamıyorum. Ortadaki Monterey adlı diski seçmem gerekiyor sanırım ancak onda da: Firmware güncellemesi gerekiyor, macOS genişletilmiş (günlüklü) disk bölümü seçin diye bir uyarı veriyor. Ben bu diski, macOS kurarken, zaten macOS genişletilmiş (günlüklü) olarak biçimlendirmiştim. Ne yapmam gerekiyor, nasıl güncelleyeceğim? App Store'da bazı uygulamaları indiremiyorum. Versiyon hatası veriyor. Bu yüzden güncellemem gerekiyor.

Kötü haberim var diski sıfırlamalısın kurulumda da oluyordu bazen Windows'ya da farklı sürüm macOS kurulu olan sistemlerde.
Edit: Macintosh yapmışsın herhalde bunu da updatelemen imkansız gibidir yeni bir USB yazıp tekrar kurman gerekmekte. Farklı bir çözüm yolunun olduğunu hatırlamıyorum daha uğraştırıcı bir yöntem daha var onu da bırakıyım şuraya:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Recep abinin yaptığı bir tane daha var bu kolayı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şununlada aynıdır aşağı yukarı dene öncelikle bunu.

Kurulum ekranında sıfırlamayı tümden istiyordu yanlış htırlamıyorsam dosyalarını bir Cloud'a yedekle ya da farklı bir cihaza.

Hocam şu rehbere bir bakın yine de burada akıcı şekilde anlatılmış:

APFS kullanmak gerek HS'dan itibaren. Şimdi OC boot ekranında Recovery kısmını seçin. Disk izlencelerine gelin sonrasında. Diski seçip oradan düzen kısmında gelip APFS dönüştür kısmını deneyin. Olmaz ise o diskin bağlantısını kesip o şekilde deneyin.

Monterey'in en güncel sürümünü indirdim yani 12.6 sürümü. Forumda 12.6 görünüyordu son sürümü. Her neyse, önceki sürümü silip yeni sürümü temiz bir şekilde kurdum ve sonuç olarak o sürümü indirince versiyon hatası vermedi, tabii 1 tane uygulamada denedim, başka uygulamalar indirirsem App Store'dan deneyimlemiş olacağım, olmadı Venturay'ı baştan kurarım o zaman. Şuanlık böyle iyi. Konuyu kitleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı