macOS nasıl kullanılır?

364485

Hectopat
Makaleler
13
SSD veya HDD modeli
256 GB
İşlemci
M1
M1 MacBook alacağım fakat hiçbir şey bilmiyorum. YouTube biraz araştırdım ama pek bir şey anlamadım. Kullanım rehberi var mıdır?

M1 MacBook alacağım fakat hiçbir şey bilmiyorum. YouTube biraz araştırdım ama pek bir şey anlamadım. Kullanım rehberi var mıdır?
macOS kullanarak alışacağın ancak kullanması Windows'dan çok daha kolay bir işletim sistemidir :)
Hiç bir işletim sisteminin kullanma klavuzu vs. yoktur. Kullanarak alışacaksın :)

Merhaba, nasıl bir sorun bekliyorsunuz? Kuruluma hazır bir şekilde geliyor. Fişe takıp açıyorsunuz, ayarlamalarınızı yapıyorsunuz ve masaüstüne gidiyorsunuz. Zaten eğer daha önce bilgisayar kullandıysan elbet alışırsın, kullandıkça daha çok öğrenirsin.

Kullandıkça alışırsın merak etme. Bu arada aşırı kolay bir OS zaten. Bir haftaya kalmaz alışırsın her şeyine, kolaylığını da anlarsın yavaş yavaş.

YT'dan birkaç tips videosu izleyebilirsin ama öyle bir zorluğu yok. Biraz alışman gerek sadece. Ortalama 2 haftada tam anlamıyla alışıp konforlu bir şekilde kullanabilirsin.

Cihazı alalı 1 ay oldu. İlk defa mende macbook kullandım. 1-2 yoğun kullanıdığımda cihaza alıştım. 1-2 hafta sonra bir çok ayarı kendime göre özelleştirdim. Hızlı ve cool, bana ekranı başta küçük geldi ama alıştım ona da. Önemli olan bir şey de bazı kısayolları aklınızda tutmanız. Kullandıkça alışılıyor, önkorku yu yenin :)

Merhaba, nasıl bir sorun bekliyorsunuz? Kuruluma hazır bir şekilde geliyor. Fişe takıp açıyorsunuz, ayarlamalarınızı yapıyorsunuz ve masaüstüne gidiyorsunuz. Zaten eğer daha önce bilgisayar kullandıysan elbet alışırsın, kullandıkça daha çok öğrenirsin.

Sadece Adobe Premier açmayı biliyorum. İnterneten baktım bazıları tablet görünümünden kullanıyorları bunu nasıl yapacağım?

Cihazı alalı 1 ay oldu. İlk defa mende MacBook kullandım. 1-2 yoğun kullanıdığımda cihaza alıştım. 1-2 hafta sonra birçok ayarı kendime göre özelleştirdim. Hızlı ve cool, bana ekranı başta küçük geldi ama alıştım ona da. Önemli olan bir şey de bazı kısayolları aklınızda tutmanız. Kullandıkça alışılıyor, önkorku yu yenin :)

Bazılarını yazar iseniz sevinirim. Örneğin uygulamayı kırmızı yerden kapatınca galiba arka planda çalışıyor bunu nasıl kapatacağım?

İstersen cihazı aldıktan sonra sanal makineye macOS kurabilirsin. Böylece istediğin kadar kurcalayabilirsin cihazı bozmadan.

Geri
Yukarı