macOS nasıl kullanılır?

Bazılarını yazar iseniz sevinirim. Örneğin uygulamayı kırmızı yerden kapatınca galiba arka planda çalışıyor bunu nasıl kapatacağım?
Sarı tuş, uygulamayı açık halde aşağıya alıyor, yeşil tuş tam ekran modunu açıp-kapatıyor, kırmızı ise uygulamayı kapatıyor fakat, bazı uygulamalar açık kalabiliyor öyle durumda da. Zaten açık olan uygulamayı Dock'ta altında nokta olacak şekilde görürsünüz. Ona sağ tık yapıp çık derseniz tamamen kapanacaktır.

Alt taraftaki çubuğu mu kasdediyor sun?
Evet. Bak mesela, şu an App Store kapalı ama Sistem Tercihleri uygulaması açık.
Ekran Resmi 2022-01-20 21.18.54.png

Sadece Adobe Premier açmayı biliyorum. İnterneten baktım bazıları tablet görünümünden kullanıyorları bunu nasıl yapacağım?

Bazılarını yazar iseniz sevinirim. Örneğin uygulamayı kırmızı yerden kapatınca galiba arka planda çalışıyor bunu nasıl kapatacağım?
Hocam discord varsa size ekran açıp size gösterebilirim bir çok şeyi. O kapanmama olayı beni çıldırtmıştı. Ancak command + q ile tamamen kapanıyor. Diğer şekilde sekme olarak kapatıyor kırmızı buton

Hocam discord varsa size ekran açıp size gösterebilirim bir çok şeyi. O kapanmama olayı beni çıldırtmıştı. Ancak command + q ile tamamen kapanıyor. Diğer şekilde sekme olarak kapatıyor kırmızı buton
Dock üzerinden sağ tık > çık ile de kapanıyor. CMD + Q onun kısayolu zaten, aynı şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı