Çözüldü macOS Pil Göstergesi İçin DSDT Yamalama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berhan Kanbur

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Selamlar.
Sistemime High Sierra 10.13.4 kurdum.
Sistem gayet iyi. Çalışan donanımlar: Wi-Fi, Ethernet, Ses, TouchPad, Dahili Grafik Kartı, Ekran Parlaklığı, FN tuşları.

Normalde DSDT yamalamaktan hiç anlamıyordum, azmedip bir şekilde Ekran Parlaklığı ve FN tuşları için DSDT yamaladım. Normalde 11 tane SSDT dosyası var idi. Biraz komik gelecek ama CPU ile ilgili olanları ayırın yazıyordu. Ben de içinde CPU geçenleri sildim.

Patched klasörüne attım çok iyi çalışıyor. Ekran kartı için hali hazırda patched klasöründe olan SSDT dosyasını kendi SSDT'lerimi yamaladığım için sildim. Şu an patched klasöründe olan DSDT dosyaları resimde var.

Fakat; tek eksiğim var Pil Göstergesi. Bunu kolay yoldan nasıl yamalayabilirim ? Kafam çok karıştı o rehberi okurken.

Ekran Resmi 2018-05-07 01.39.32.png

Sistem Bilgilerim;
  • ASUS X554LJ-XO101T
  • Intel Core i5 5200U
  • Intel HD Graphics 5500
  • Nvidia Geforce 920M
  • ALC233 Ses Kartı
  • Atheros AR5B97 Wi-Fi Kart
  • Realtek PCIe GBE Family Controller Ethernet
  • 2x4GB 1600MHz RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Malesef kolay daha kolay yolu yok. DSDT biraz zahmetli bir iş. Ayrıca kext yükleyerek bataryayı tanıtabilirsin.
https://bitbucket.org/RehabMan/os-x-acpi-battery-driver/downloads/RehabMan-Battery-2017-1001.zip
Son olaran başarılı kurulum bölümünde bir konu açarsanız diğer üyelerimiz için yararlı olur :)
O kext'i denedim fakat çalışmıyor. MaciASL'de N55SL yamasında benim laptop modeline benzer modeller vardı. Bu yamayı OS Check Fix yaması ile kurdum. Sistem boot ediyor fakat, pil göstergesi çalışmıyor. Başarılı Kurulumlar bölümünde konu açacağım fakat bu akşama kadar pil göstergesi yamasını deneyeyim bir şekilde yapamazsam pil göstergesi olmadan konu açacağım.
DSDT.dsl — Yandex.Disk
DSDT dosyamda Pil göstergesi yamalamayı beceremedim bi türlü. DSDT dosyamı düzenlememe yardım eder misiniz? @claus @Recep Baltaş

MaciASL Rehabman Laptop Reposundaki ASUS N55SL ve OS Check Fix yamalarını kurduktan sonra; ACPIBatteryManager.kext'i S/L/E olarak kurdum. Sorun çözüldü konu kilitlenebilir. Teşekkürler.
Malesef kolay daha kolay yolu yok. DSDT biraz zahmetli bir iş. Ayrıca kext yükleyerek bataryayı tanıtabilirsin.
https://bitbucket.org/RehabMan/os-x-acpi-battery-driver/downloads/RehabMan-Battery-2017-1001.zip
Son olaran başarılı kurulum bölümünde bir konu açarsanız diğer üyelerimiz için yararlı olur :)
O kext'i denedim fakat çalışmıyor. MaciASL'de N55SL yamasında benim laptop modeline benzer modeller vardı. Bu yamayı OS Check Fix yaması ile kurdum. Sistem boot ediyor fakat, pil göstergesi çalışmıyor. Başarılı Kurulumlar bölümünde konu açacağım fakat bu akşama kadar pil göstergesi yamasını deneyeyim bir şekilde yapamazsam pil göstergesi olmadan konu açacağım.
DSDT.dsl — Yandex.Disk
DSDT dosyamda Pil göstergesi yamalamayı beceremedim bi türlü. DSDT dosyamı düzenlememe yardım eder misiniz? @claus @Recep Baltaş

MaciASL Rehabman Laptop Reposundaki ASUS N55SL ve OS Check Fix yamalarını kurduktan sonra; ACPIBatteryManager.kext'i S/L/E olarak kurdum. Sorun çözüldü konu kilitlenebilir. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı