Çözüldü macOS Recovery Mode açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, downgrade yapmak amacıyla recovery moduna girmem gerekiyor. Ne deniliyorsa yapıyorum (command + r) yine de recovery moduna girmiyor sadece yeniden başlıyor laptop. Yanlış yaptığım bir adım mı var bilmiyorum. Yaptıklarımı anlatıyorum:
  • Restart ediyorum ve kapanırken command + r tuşlarına basıyorum.
  • Apple logosunun çıkmasını bekliyorum ve hala basılı tutuyorum.
  • Apple logosu gözüktüğünde elimi çekiyorum.
  • Apple logosu gözüktüğü halde elimi çekmezsem Apple logosunda takılı kalıyor ve Force quit yapmak zorunda kalıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
USB ile denedin mi?

USB'ye yazdırıp denedim hocam zaten ama olmadı. En son smc reset yaptım, yaptıktan sonra recovery moda alabildim. Bu sefer daha salak saçma sorunlar çıktı karşıma en son bıktım uğraşmaktan, çünkü bir yere varamıyorum, tekrardan Sonoma yükledim.

Evet bu sorun çözüldü. Sebebini bilmiyorum ama bütün bu işlemleri yaparken şarja takılıydı cihaz. Şarj kablosunu çıkardım ve sadece USB takılı kaldı ve şarj kablosunu çıkarınca her şey olması gerektiği gibi oldu
Yeni modellerde belki farklı olabilir, Core 2 Duo kullanan iMac ile denediğimde fabrika sürümünü internetten indiriyor.

Hocam MacBook Air 2020 i3 modeli, internetten baktığımda Intel tabanlı Mac'ler için önerilen command + r tuş kombinasyonu veya option + command + r kombinasyonu öneriliyor. İkisini de denediğimde ya laptop öylesine açılıyor ya da Apple logosunda kalıyor. Sadece option tuşuna basarak denediğimde ise Macintosh HD ve Install macOS Catalina ekranlarını görüyorum. Diski erase etmeden de Install macOS Catalina kısmına girmekte emin olamadım

Hocam MacBook Air 2020 i3 modeli, internetten baktığımda Intel tabanlı Mac'ler için önerilen command + r tuş kombinasyonu veya option + command + r kombinasyonu öneriliyor. İkisini de denediğimde ya laptop öylesine açılıyor ya da Apple logosunda kalıyor. Sadece option tuşuna basarak denediğimde ise Macintosh HD ve ınstall macOS Catalina ekranlarını görüyorum. Diski erase etmeden de ınstall macOS Catalina kısmına girmekte emin olamadım.

Catalina tarafına girdiğinde sana bazı sorular soruyor diye biliyorum, onaylarsan tüm verilerin gidiyor.

Bu arada neden M1 almak yerine aynı yılda çıkan i3 modeli aldınız?

Catalina tarafına girdiğinde sana bazı sorular soruyor diye biliyorum, onaylarsan tüm verilerin gidiyor.

Hemen deneyeyim hocam.
Hocam ben aldığımda M1 modelleri henüz çıkmamıştı sadece adları dolanıyordu, biraz da sabırsızdım bir an önce olsun istiyordum ve laptop sadece günü kurtarsın yeter modundaydım :// cahillik. Keşke M1 alsaymışım gerçekten de.

Sorunlar bitmiyor kafayı yemek üzereyim. Bu sefer de Catalina kısmına girdiğimde ekran açık fakat bomboş bir siyah ekranda kaldı. 2-3dk bekledim herhangi bir şey olmadı. Force quit yaptım

Hemen deneyeyim hocam.
Hocam ben aldığımda M1 modelleri henüz çıkmamıştı sadece adları dolanıyordu, biraz da sabırsızdım bir an önce olsun istiyordum ve laptop sadece günü kurtarsın yeter modundaydım :// cahillik. Keşke M1 alsaymışım gerçekten de.

Sorunlar bitmiyor kafayı yemek üzereyim. Bu sefer de Catalina kısmına girdiğimde ekran açık fakat bomboş bir siyah ekranda kaldı. 2-3dk bekledim herhangi bir şey olmadı. Force quit yaptım
Daha fazla bekleyin, ben güncelleme yaparken ekrandaki herşey kırmızı olmuştu ve bir süre sonra kurulum başlamıştı.

Daha fazla bekleyin, ben güncelleme yaparken ekrandaki her şey kırmızı olmuştu ve bir süre sonra kurulum başlamıştı.

Yok hocam olmadı, command + r yapıp Apple logosunda ayrı bekledim, option tuşuna bastığımda gelen ekrandaki Catalina kısmında ayrı bekledim (birer saat) yine olmadı. Teşekkür ederim her şey için

USB ile denedin mi?

USB'ye yazdırıp denedim hocam zaten ama olmadı. En son smc reset yaptım, yaptıktan sonra recovery moda alabildim. Bu sefer daha salak saçma sorunlar çıktı karşıma en son bıktım uğraşmaktan, çünkü bir yere varamıyorum, tekrardan Sonoma yükledim.

Evet bu sorun çözüldü. Sebebini bilmiyorum ama bütün bu işlemleri yaparken şarja takılıydı cihaz. Şarj kablosunu çıkardım ve sadece USB takılı kaldı ve şarj kablosunu çıkarınca her şey olması gerektiği gibi oldu

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı