macOS Sierra AMD Radeon R7 370 7 MB Hatası

FreeweLL

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Öncelikle hazırlamış olduğunuz Hackintosh kurulum rehberlerinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu rehberler sayesinde bilgisayarıma macOS Sierra 10.12 sürümünü kurdum. Her şey sorunsuz çalışıyor fakat sistem ekran kartını 7 MB olarak görüyor. İnternette bulduğum tüm kaynakları birebir uygulamama rağmen sorunu çözemedim. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse memnun olurum. Ekran kartım AMD R7 370 4 GB. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim. Ayrıca aynı ekran kartını kullanıp sorun yaşamayan arkadaşlar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunları yaptım fakat sonuç vermedi. Bu arada macOS kurulu olan HDD ile Clover'ı mount edip oluşan EFI bölüntüsünün içindeki Config dosyasını düzenliyorum. Doğru değil mi ?

USB ile açıyorum. Dediklerinizi akşam denerim ve sonucu yazarım buraya. Teşekkür ederim yardımınız için.

Siyah ekran sorununu nasıl aştınız? Bilgi verebilir misiniz?
Siyah ekran sorunuyla karşılaşmadım hiç.
USB ile sistemi açıyorsan dediklerimi USB içindeki Config dosyasına uygula.
Ayrıca her ihtimale karşı orijinal Config dosyanın yedeğini al.

USB içindeki config dosyasından yapmıyordum bu düzenlemeyi. Hemen deniyorum.
Bunlarıda denedim fakat olumlu sonuç alamadım. Devices>FakeID 0x68101002 ve Graphics>İnject ATI yapıyorum, bilgisayarı yeniden başlatıyorum. Apple logosu dolduktan sonra ekran kapanıp o şekilde kalıyor. Graphics ayarlarında Inject ATI, Futomaki 0x68101002, 4096 MB, Video port 05 olarak giriyorum fakat bu seferde ayarları algılamıyor. Tekrar 7MB olarak görünüyor sistemde ekran kartı. Aklınıza gelen başka bir çözüm yolu var mıdır?
Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için sorunu şu şekilde aştım.
Öncelikle temiz kurulum yaptıktan sonra Config.plist dosyasını Clover Configurator ile düzenliyoruz. Graphics kısmından FBName'i Futomaki , VRAM'i 4096 , Video Ports'u 5 , ig-platform-id 0x68101002 olarak ayarlayıp bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.
Bilgisayar yeniden başladıktan sonra config.plist dosyasını TextEdit ile açarak ayarları aşağıdaki gibi yapıyoruz.
Kod:
<key>FakeID</key>
<dict>
            <key>ATI</key>
            <string>0x68101002</string>
<key>Graphics</key>
<dict>
            <key>FBName</key>
            <string>Futomakiaki</string>
            <key>Inject</key>
            <dict>
                         <key>ATI</key>
                         <true/>
                         <key>Intel</key>
                         <false/>
                         <key>NVidia</key>
                         <false/>
            </dict>
            <key>NvidiaSingle</key>
            <false/>
            <key>VRAM</key>
            <integer>4096</integer>
            <key>VideoPorts</key>
            <integer>4</integer>
            <key>ig-platform-id</key>
            <string>0x68101002</string>

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı