Çözüldü macOS Sierra "bu öğe geçici olarak mevcut değil" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cumhur Caner

Hectopat
Dün akşam iMac'e format atmak istedim. Disk izlencesinden diski sildim sonra MacOS Reinstall başlattım kurulum sırasında ekranda Apple ID ve şifremi sordu giriş yapınca "Bu öğe geçici olarak mevcut değil. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz." hatası ile karşılaştım. Ne yapacağım bilmiyorum. Lütfen yardım edin.

Bazı sitelerde internet recoveryden bahsetmişler ama onda da denedim yaklaşık 8 saattir beyaz ekranda silik bir Apple logosu var orada bekliyor. Yardımınızı bekliyorum.

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Hata şundan kaynaklanmaktaymış, Wifi ile otomatik bağlanamamış o yüzden bağlantı bekliyormuş ve işlem yapmıyormuş. Ethernet kablosu ile internete bağladım ve İnternet Recovery başlattım sorun çözüldü. Bilgilerinize.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı