macOS Sierra HDD'den Nasıl Boot Edilir?

w4h9lt

Hectopat
Windows kullanıyorum fakat artık macOS Sierra kurmaya karar verdim. Bu işlemi hardiskimde ayırdığım 20 GB alana macOS DMG dosyasını atıp boot etmek istiyorum. TransMac uygulaması harici bellek olmadan DMG dosyasını atmıyor. Acaba DMG dosyasını çıkartsam Windows üzerinden diskpartan ayırdığım bölümü açılışta boot ettirsem eğer Mac kuruluma geçebilir miyim ? Yani kısacası merak ettiğim TransMac DMG çıkardıktan sonra ekstra dosyalar gönderiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
HDD'den boot etmen için önce HDD'e kurmalısın ve bootloader yüklemelisin. Bence rehberi iyice bir izle.
HDD'den boot etmen için önce HDD'e kurmalısın ve bootloader yüklemelisin. Bence rehberi iyice bir izle.

Çözüm
Bu şekilde çok zor. Ayırdığınız bölüm bootable bir bölüm olmayacak. Ayrıca FAT 32 olarak biçimlendirilmeli. Boot dosyaları FAT 32'de, DMG dosya içeriği HFS olarak ayrılmış bölümde olmalı. Ayrıca bir tane de mac kurmak için bir bölüntü oluşturulmalı.
Tüm bunlar yerine USB'ye yazdırmanız daha mantıklı ve hızlı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı