macOS Sierra kurulumunda USB ile sistem nasıl Boot edilir?

Bu arada ben kasadaki ethernet girişini kullanmıyorum USB Wi-fi kullanıyorum.
USB ile bağlanan Wi-Fi kartınızın da çipsetini öğrenmek için AIDA64 kullanın ve buraya modelini yazın. EFI dosyasını buradan indirin ve bundan sonra eski EFI dosyasını tamamen silip yeni attığım EFI dosyasını koyun. Eğer hata alırsanız yeni konu oluşturabilirsiniz.

Son düzenleme:
TP-Link TL-WN727N modeli.
USB ile bağlanan Wi-Fi kartınızın da çipsetini öğrenmek için AIDA64 kullanın ve buraya modelini yazın. EFI dosyasını buradan indirin ve bundan sonra eski EFI dosyasını tamamen silip yeni attığım EFI dosyasını koyun. Eğer hata alırsanız yeni konu oluşturabilirsiniz.
Şimdi burada iki tane dosya var ben hangisinin yerine koyacağım?
Dediğin gibi yaptım dosyayı attım ancak böyle oldu EFI dosyayı ile başlattım şimdi ne yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    128,8 KB · Görüntüleme: 17
  • 358C4894-0009-4FC1-BAEB-310401296E21.jpeg
    358C4894-0009-4FC1-BAEB-310401296E21.jpeg
    142,9 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
TP-Link TL-WN727N modeli.

Şimdi burada iki tane dosya var ben hangisinin yerine koyacağım?
Dediğin gibi yaptım dosyayı attım ancak böyle oldu EFI dosyayı ile başlattım şimdi ne yapmam lazım?
Biraz bekleyin o ekranda. Ayrıca direk EFI partisyonunun içine attığınıza emin olun. Onun dışında eğer hata alırsanız yeni konu oluşturun. Wi-Fi kartı için belki bu işe yarayabilir.

Biraz bekleyin o ekranda. Ayrıca direk EFI partisyonunun içine attığınıza emin olun. Onun dışında eğer hata alırsanız yeni konu oluşturun. Wi-Fi kartı için belki bu işe yarayabilir.
_MACOSX klasörüne attım senin hazırlamış olduğun dosyayı ondan eminim bu dosyayı oraya atmak için ekran kartı kextini sildim yer yoktu. 16 GB USB bellek var EFI bölümüne 240 MB, açılmayan sürücü 6 GB ayrılmamış, 8 GB var.

_MACOSX klasörüne attım senin hazırlamış olduğun dosyayı ondan eminim bu dosyayı oraya atmak için ekran kartı kextini sildim yer yoktu. 16 GB USB bellek var EFI bölümüne 240 MB, açılmayan sürücü 6 GB ayrılmamış, 8 GB var.
_MACOSX kısmına atmayın. Direkt EFI partisyonundaki EFI klasörünü tamamen silin. Bundan sonra iç içe 2 tane EFI klasörü olmayacak şekilde atın.

Başkan kusura bakma ama ben ilk defa yapacağım da pek anlamadım yazdığından. Sosyal medyadan ya da TeamWiever'den yapsak olur mu?
Bunun gibi Sosyal dışında farklı platformlardan yardım istemek yasak. Şu an USB belleğinizde "EFI" adlı bir partisyon yok mu? "240 MB" dediğiniz partisyon olması lazım. O partisyonun içindeki "EFI" yazan klasörü silmeniz gerekiyor. Bundan sonra benim attığım EFI dosyasını koyucaksınız.

Kusura bakmayın bilmiyordum.

Bilgisayarım klasöründe “EFI” sürücüsü var içinde ise “Kurulumdan Sonra” dosyası var ve
benim attığım “OpenCore” dosyası var. Boot32, boot64 gibi şeyler var ben senin attığın dosyayı OpenCore _MACOSX klasörüne attım. Oraya atılmayacak dedin. Sildim.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    173 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı