macOs Sierra ''still waiting root device'' kurulum hatası

Arkadaşlar yanlış anlaşılmasın çok bildiğimden değil ama her sitemin sorunu farklı olur aynı hatayı aldığınız zaman aynı çözümler işe yaramaya bilir. Bence öncelikle sistem özelliklerinizi yazmalısınız.
Örneğin,
Marka Model
işlemci:.....
Ekran Kartı:
Anakart modeli(masaüstü sistemlerde)....

Hata ve hatta aklınıza gelen tüm özellikleri yazılmalı sonrada sorun anlatılmalı.
Şimdi sana yardım etmek için bir geldim ama ne yapabilirim ki sadece sorunu biliyorum. Yinede bir öneride bulunayım. Sanırım usblerin inject olmuyor. Bu kexti kullanmayı dene.

Usbden boot ediyorum. Ekranda yazılar çıkıyor aşağıya doğru kayıyor, bir süre bekliyor donmuş gibi ardından yazılar silikleşiyor ve ekranda engellendi(daire ortada çapraz çizgi) anlamına gelen işaret çıkıyor ve hiç bir şey olmuyor. Sistem özelliklerini fotoğrafla attım. Hdd 250 gb SSD.

Kodları yazdım, portu değiştirdim, kexti değiştirdim fakat sonuç alamadım. Hata resimdeki gibi.

Dosya Ekleri

• cpu.jpg
    cpu.jpg
    41,1 KB · Görüntüleme: 165
  • gpu.jpg
    gpu.jpg
    21 KB · Görüntüleme: 59
  • gpu2.jpg
    gpu2.jpg
    20,1 KB · Görüntüleme: 56
  • mainboard.jpg
    mainboard.jpg
    24,9 KB · Görüntüleme: 162
  • ram.jpg
    ram.jpg
    25,5 KB · Görüntüleme: 129
  • IMG_1135.JPG
    IMG_1135.JPG
    42,3 KB · Görüntüleme: 59
  • IMG_1136.JPG
    IMG_1136.JPG
    79 KB · Görüntüleme: 64
Dostum bu makine casper sanırım. Tw9 serisi benzer özellikli bir makinem var i7 740qm işlemci ve nvidia 425m ekran kartı. Ne yaptıysam olmadı. En Son Başka Bir Pc De kurduğum Hdd ile çalıştırdım Fakat usb çalışmadı. nv_disable=1 komutu ile boot olacaktır fakat usb ler inject olmayacağından boot edemezsin. Bios güncellemesi arıyorum eğer bulabilirsem birde öyle deneyeceğim.

Yalnız sende intel hd ekran kartı da var sanırım. O kart hangi model biliyorsan paylaş nvidia çalışmayacaktır.

İntel GPU'nu bilgisayarım sağ tık yönet-aygıt yöneticisi -görüntü bağdaştırıcıları altından görebilirsin. Bu arada ciddi anlamda başarılı bir macOS kullanmak istiyorsan gerçekten çok sabıra ihtiyacın olacak dostum. Şahsen ilk başarılı ve herşeyi çalışan kurulumumu 3.5 yılda yaptım. Bu yüzden hemen vazgeçmemelisin. Kolay gelsin.

İntel(R) Hd Graphics yazıyor aygıt yöneticisinde. Bende 4 yıla yakın deniyorum aralıklarla, Denemediğim şey kalmadı Nvidia'yı kullanamıyacaksam verim alamam bir tadı olmaz diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı