macOS terminal komutları

Şimdi doğru anladıysam sizin Mac'iniz de macOS yok ve Windows var. Mac'inizi açarken Command + R yapıp macOS yükleyebilirsiniz aslında. İnternette Catalina Patcher var. Big Sur için var mı bilmiyorum. Normal bir şekilde yukarıda dediğim yöntemle en son hangi sürüm destekleniyorsa o cihaz için onu yükleyin. Sonra isterseniz Catalina yapabilirsiniz.

aynı şekilde. Bir adet daha macbook buldum bir tanıdıktan onun mac'i ile yazdırmayı deniyeceğim bir de.
O zaman başka bir şey yapalım :)
İmajı o Mac'e indir ve USB için yazdır. Sonrasında Finder --> Uygulamalar yolunu izle ve imajı yazdırdığın USB'nin Install macOS High Sierra olan kısmı açın ve oradaki uygulamayı Finder --> Uygulamalar içine sürükleyin.
Sonra Disk izlencesinden USB belleğini macOS genişletilmiş günlüklü olarak biçimlendir. Bölüntü haritası mutlaka Guid Partition Table olsun ve isim olarak MyVolume koy.
Sonrasında Terminal'e dön ve sudo /Applications/Install\ macOS\ High\ Sierra.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/MyVolume komutunu yaz.
Şimdi doğru anladıysam sizin Mac'iniz de macOS yok ve Windows var. Mac'inizi açarken Command + R yapıp macOS yükleyebilirsiniz aslında. İnternette Catalina Patcher var. Big Sur için var mı bilmiyorum. Normal bir şekilde yukarıda dediğim yöntemle en son hangi sürüm destekleniyorsa o cihaz için onu yükleyin. Sonra isterseniz Catalina yapabilirsiniz.
macOS sürümü yüklü olmadan Patcher işe yaramaz ne yazık ki :(

Son düzenleme:
Hocam işte kurtarma modundan yüklenebiliyor. Reinstall macOS diye bir seçenek var. İnternet üzerinden yüklüyor. Açarken Command + R yapınca kurtarma bölümü geliyor ve indiriliyor. Sonra yükseltmek için isterse Catalina yapabilir.

Son düzenleme:
Hocam işte kurtarma modundan yüklenebiliyor. Reinstall macOS diye bir seçenek var. İnternet üzerinden yüklüyor. Açarken Command + R yapınca kurtarma bölümü geliyor ve indiriliyor. Sonra yükseltmek için isterse Catalina yapabilir.
Merak etmeyin, olayı biliyorum ama şu an için bu en mantıklı ve güvenilir olanı :)

Geri
Yukarı