MacOs USB Boot Problemi (Lenovo U310)

neonxc

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

3. Nesil i5 işlemciye sahip Lenovo U310 bilgisayarıma MacOs kurmaya çalıştım ama bir türlü başarılı olamadım.
İnternet te yapmış olduğum araştırmalarda bilgisayarımın %100 macos uyumlu olduğunu öğrendim.
Ama ne yaptıysam bir türlü kurulumu gerçekleştirmedim. Sorun şu hazırlamış olduğum MacOs kurlum USB sini bilgisayara takıyorum, ama bir türlü bios görmüyor. Bunun sorunu için yapmış olduğum çalışmaları yazıyorum. Sizce problem neyden kaynaklanabilir?

- Hazırlanan USB masaüstü bilgisayarımda kurmasam da kurulum ekranına geldim. Yani kurulum USB si çalışıyor.
- Gerek bu sitedeki güncel macos sürümünü gerekse de başka kaynaklardan indirdiğim MacOS sürümlerini ayrı ayrı denedim.
- Farklı bir Flash bellek kullandım.
- BIOS ayarlarını sıfırladım.
- BIOS ayarlarından RAID'i AHCİ olarak değiştirdim.
- Baktım olmadı BIOS güncellemesi yaptım.
- Açılış önceliğini USB yapma falan bunları en başta yaptım zaten.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

BIOS CSM disable yaparak dene. EHCI= handoff varsa bunu aktif yap. Legacy boot dene. Kullandığın imaj dosyasınınnı EFI / CLOVER / kext dosyasında, FakeSMC.kext ve NullCPUPowermanagement.kext dışsındaki kextleri yedeklerinş aldıktan sonra silip dene.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı