Çözüldü macOS USB olmadan Boot sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

garabatak

Decapat
Merhaba arkadaşlar, Sistemime macOS Majove kurdum ama sistemi USB olmadan Boot edemiyorum. Ayrı bir 750 GB SATA HDD'ye kurdum. Windows ise 250GB SSD'ye kurulu. Yönerge videolarında anlatıldığı gibi Clover Configurator'ü açıyorum. En altta sadece 250 GB olan SSD var. Yani Windows'un kurulu olduğu. Listede macOS kurduğum HDD yok. Sorun nerede acaba? USB ile sorunsuz açılıyor macOS.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-02-12 at 02.24.45.jpeg
    WhatsApp Image 2020-02-12 at 02.24.45.jpeg
    82,2 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleyen: Moderatör:
HFS olarak biçimlendirilmiş diskler gözüküyor zaten. "macOS" olarak adlandırdığın disk orada. Alttaki EFI olan SSD.

No name yazan diski mount edip; EFI klasörüne Clover klasörünü kopyalayınız. Son olarak başlangıçta USB ile Clover ekranından boot options kısmına gelip "add all clover entries" yazan yere gelip; enter ile onaylayınız. BIOS ayarlarından Clover veya UEFI OS yazan çıktıyı birinci sıraya alıp kaydediniz. Artık size Clover soracak ekran gelip sistemi.

HFS olarak biçimlendirilmiş diskler gözüküyor zaten. "macOS" olarak adlandırdığın disk orada. Alttaki EFI olan SSD.
MacOS adlı olan sistemi kurduğum HDD, alttaki noname ise Windows kurulu.
No name yazan diski mount edip; EFI klasörüne Clover klasörünü kopyalayınız. Son olarak başlangıçta USB ile Clover ekranından boot options kısmına gelip "add all clover entries" yazan yere gelip; enter ile onaylayınız. BIOS ayarlarından Clover veya UEFI OS yazan çıktıyı birinci sıraya alıp kaydediniz. Artık size Clover soracak ekran gelip sistemi.
Kopyalama vs. yaptım ama BIOS ekranını çözemedim direkt Windows açılıyor. İlk sıraya macOS yüklü HDD seçince ise boot hatası ekranı gelip öyle kalıyor?

Boot ekranda dediğiniz bölüm nerede?

Bizim imaj ile dene.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı