Çözüldü MacOS Ventura ASUS Z170-P ses sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kubde

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim şu şekilde:
Intel Core i7-6700 dört çekirdek 3.40 GHz.
ASUS Z170-P 1151 DDR4 3466MHz (O.C.)
32 GB HyperX 2133 MHz DDR4 RAM.
MSI RX 580 8 GB ekran kartı.

Başlığa ses sorunu yazmışım internet sorunum var yalnış yazım için özür dilerim

Anakartımın Realtek RTL8111H kullandığını biliyorum. Kullandığım Kext'ler internet sorununu çözmedi. RTL8111H için farklı bir kext mi kullanmam gerekiyor?

Son düzenleme:
Çözüm
Burada sorunuz var ? Kurulum yaptınız mı ? Yaptıysanız neden dönüş yapmıyorsunuz diğer kullanıcılar açısından ?
Armut piş ağzıma düş yok size. Kendiniz çözebilirseniz çözün :)
Burada sorunuz var ? Kurulum yaptınız mı ? Yaptıysanız neden dönüş yapmıyorsunuz diğer kullanıcılar açısından ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
En hoşuma gitmeyen kullanıcı tipi diyebilirim. Abicim 2 sorunun varsa bile birini çöz öyle diğerini aç. Hadi diyelim ki aynı anda açmak istiyorsun o zaman diğerini cevapsız bırakma.

İlk sorunumu config.plist dosyasını düzenleyerek hallettim. Başka bir forum da sağ olsun bir arkadaş benim sisteme çok yakın olduğu için kedi Config dosyasını paylaştı. Ekran kartı onun Sapphire RX 580'di. Tekrar siyah ekran hatası alınca Config dosyasının içine girip tanımlı olan Sapphire yazsısını kendi kartımın markası olan Gigabyte olarak düzeltince sistemi kurabildim. İkinci sorunum internet sorununu da çözmeye çalışırken Windows'un yanına kurduğum macOS bir şekilde boot ayarlarında Windows önyükleme'yi sildi. Windows'a ulaşamadığım için interneti kullanamadım. Bu süre içinde cep telefonumdan Realtek RTL8111 Kext'lerini tek tek indirip sisteme entegre etmeye çalıştım. En sonun da Realtek RTL8111 2.2.2 sürümü ile interneti çalıştıra bildim. Yani Konuyıu açtım takibi bıraktım diye bir şey söz konusu değil. Hoşunuza gitmediğim için kusura bakmayın. Gece geç saatlere kadar uğraştım. Erken kalkma gereği olduğu için de akşam bu saate kaldı.

Çözdüm çözdüm çok teşekkür ederim :)

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2023-05-12 09.40.16.png
    Ekran Resmi 2023-05-12 09.40.16.png
    3 MB · Görüntüleme: 16

Yeni konular

Geri
Yukarı