MacOS vs Linux

Driver kurmanın, basit bir sorun çözmenin bile zulüm olduğu Linux'a nasıl daha iyi diyebiliyorsunuz? Ne zaman Linux'la ilgili bir sorun çözümü konusuna denk gelsem terminal'den bir yığın komut yazıldığını görüyorum. En azından ne açıdan iyi olduğunu belirtseniz anlarım, ki vardır da elbette daha iyi olduğu bir çok şey. Özgür olması, özelleştirilebilir başlı başına sevilebilecek bir şey ama düşünmeden Mac'ten iyi demek mantıklı değil.

Bir Macbook kullanıcısı olarak ben de Linux derim ancak MacOs, hiç bilmeyen biri için bile stabil çalışan bir işletim sistemi. Linux bana kalırsa belli bir bilgi seviyesi istiyor kullanmak ve istediğin gibi özelleştirip yönetebilmek için.

düşünmeden Mac'ten iyi demek mantıklı değil.
Haklısın.
Driver kurmanın, basit bir sorun çözmenin bile zulüm olduğu Linux'a nasıl daha iyi diyebiliyorsunuz?
Çoğu dağıtımda böyle bir dert yok. Özellikle Ubuntu, Linux Mint gibi kullanıcı odaklı dağıtımlarda böyle bir sorun yok.
Linux'la ilgili bir sorun çözümü konusuna denk gelsem terminal'den bir yığın komut yazıldığını görüyorum.
Çoğu zaman bu terminal komutlarının GUI karşılığı da oluyor fakat terminali tercih eden çokça kişi var.
Mümkün olduğunca GUI kullandırırım fakat şu da bir gerçek ki kullanıcıya şuraya tıkla buraya tıkla demektense tek komutla sonucun dönütünü almak 30 kat daha rahat.
En azından ne açıdan iyi olduğunu belirtseniz anlarım, ki vardır da elbette daha iyi olduğu bir çok şey.
Stabil (Bleeding edge olmayan dağıtımlarda), hızlı, kullanıcıya sistem üzerinde güç veriyor, istemediğin şeyleri zorla yaptırmıyor ve donanımı çok daha iyi kullanıyor.

Linux’u bu kadar övdük hep beraber o zaman işin ehli arkadaşlardan Linux kullanabileceğimiz, Macbook Air benzeri ince şık bir dizüstü bilgisayar tavsiyesi alabilir miyim:)

Yeni konular

Geri
Yukarı