MacOS'ta EXE dosyası açılmıyor

Ahmet0rhan

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
256
Ekran kartı
M1 7 GPU
İşlemci
M1
Öncelikli olarak herkese merhabalar. Yakın zamanda Adobe programları ve Blender kullanmak için laptop arayışına geçtiğimden gece gündüz PC bakıyordum. M1 çipi de IPad'de kullanan biri olarak ve IPad'de bile çok güzel render süreleri yakaladığından en iyisi mi MacBook M1 alayım dedim. Gayet de memnunum lakin Windows'a alışmış bir kullanıcı olarak haliyle internetten bazı dosyalar indiriyor, onu bunu kurcalıyorum. MacBook her ne kadar oyun için uygun bir cihaz olmasa da sağda solda evde değilken en azından kafa dağıtmalık birkaç oyun yükledim ve fanı olmamasına rağmen şahsen yüklediğim düşük sistem oyunlar FPS olarak tatmin etti ama şöyle bir sorun var ki, Borderlands 2 için Türkçe yama kurmak istemiştim ama nafile. Exe dosyasını bir türlü çalıştıramadım. Wine programını denedim lakin Apple abimiz programı güvenli bulmadı ve ne yaparsam yapayım bu Exe'yi çalıştıramadım. Yardımcı olur musunuz?

Apple MacBook Air M1 8 GB RAM 256 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurmak istediğiniz yama dosyasına sağ tıkladığınızda ''paketin içeriğini göster'' gibi bir seçenek çıkmıyor mu? Papers, please oyununun Türkçe yamasını bu şekilde kurdum.

Öncelikli olarak herkese merhabalar. Yakın zamanda Adobe programları ve Blender kullanmak için laptop arayışına geçtiğimden gece gündüz PC bakıyordum. M1 çipi de IPad'de kullanan biri olarak ve IPad'de bile çok güzel render süreleri yakaladığından en iyisi mi MacBook M1 alayım dedim. Gayet de memnunum lakin Windows'a alışmış bir kullanıcı olarak haliyle internetten bazı dosyalar indiriyor, onu bunu kurcalıyorum. MacBook her ne kadar oyun için uygun bir cihaz olmasa da sağda solda evde değilken en azından kafa dağıtmalık birkaç oyun yükledim ve fanı olmamasına rağmen şahsen yüklediğim düşük sistem oyunlar FPS olarak tatmin etti ama şöyle bir sorun var ki, Borderlands 2 için Türkçe yama kurmak istemiştim ama nafile. Exe dosyasını bir türlü çalıştıramadım. Wine programını denedim lakin Apple abimiz programı güvenli bulmadı ve ne yaparsam yapayım bu Exe'yi çalıştıramadım. Yardımcı olur musunuz?

Merhaba exe oyun için dosyaları değiştiriyor. Windows ortamında oyuna gerekli yamayı atıp değişen dosyaları MacOS'da değiştirebilirsiniz.

Wine uygulamasını yükleyebilirsiniz. Terminal'e sudo spctl --master-disable komutunu giriniz. Sonrasında şifrenizi girmenizi isteyecektir. Onuda girdikten sonra Wine yüklemesini tekrar yapmayı deneyiniz ancak o program x64/x86 için tasarlanmış ise ARM işlemci ile ufak bir uyumsuzluk çıkarabilir. Yinede denemeye değer ;)

Wine uygulamasını yükleyebilirsiniz. Terminal'e sudo spctl --master-disable komutunu giriniz. Sonrasında şifrenizi girmenizi isteyecektir. Onuda girdikten sonra Wine yüklemesini tekrar yapmayı deneyiniz ancak o program x64/x86 için tasarlanmış ise ARM işlemci ile ufak bir uyumsuzluk çıkarabilir. Yine de denemeye değer ;)

Yardımınız için teşekkürler deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı