MacOSX kurmak için sistem topladım - Z77X-UD3H

Nota81

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Kanaltürk Tanıtım Şefi
Merhaba,

Ben yaklaşık 7 senedir evinde ve işyerinde macintosh bilgisayar kullanan birisiyim. Birçok arkadaşıma hackintosh sistem kurmuşluğum da var. Tabiki terzi kendi söküğünü dikemiyor. 2 gün önce sizin ve yabancı forumların altını üstüne getirerek bir sistem topladım. Durumu şudur;

GA-Z77X-UD3H Anakart
intel core i7 3770k 3.5 Ghz
GIGABYTE Geforce GTX 670 4096 MB ekran kartı
Corsair 2x8 Gb 1600 Mhz Toplamda 16 Gb Ram
Sandisk Ultra Plus 256 Gb SSD
Seagate 2 Tb HDD
TP-LINK TL-WDN4800 Wireless Kablosuz Adaptör
Kasa ( Hepsi çok para tuttu :))

Sorunum şöyle,

iAtkos ML3U Sürümünü 8Gb flash belleğe gömdüm. Çeşitli forumlardan ve kaynaklardan faydalanarak Bios ayarlarımı ayarladım. (Daha doğrusu ayarlayamadım, zaten bende hepsi standartta varmış.) ilk kurulumu hiçbir hata yaşamadan yaptım. Bilgisayarı yeniden başlatmak istedim Boot menüsü geçtikten sonra elma ve loading çemberi 1-2 saniye döndü, ekran karardı ve tekrar ekran beyaza döndü ve öylece kaldı. 4-5 dakika bekledim tekrar restart attım. Aynı şeylerle karşılaştım. Sabahtan beri tam 5 sefer format attım makineye, Tonymacx86 sitesinden aldığım yöntemlerle başka bir flash belleğe UniBeast 2.1.0 ile orijinal macosx mountain lion sürümünü gömerek de kurulum yaptım. Bu sefer Driver sorunlarıyla karşılaştım. Araştırmalarım sonuc vermeyince tesadüfi bir yöntemle yine iAtkos ML3U kurarak boot menüsündeki options kısmından grafikle ilgili bir ayarı değiştirerek bilgisayarı boot edebiliyorum. Bilgisayarı normal olarak boot edebilmek için bana önerebileceğiniz birşeyler var mı? Kod araştırdım ama hiçbiryerde işe yarar birşey bulamadım. Her açılışta o ayarı değiştirerek bilgisayarı boot edebiliyorum. Bana yardımcı olursanız çok memnun olurum...

Unibeast kurulumu yapın
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Unibeast kurulumu yaptım fakat driverlar konusunda sıkıntı yaşadım. Hangi driver paketlerini seçmem gerekiyor onu bilemedim. Neleri seçeçeğimi nereden öğrenebilirim ?

- - - Güncellendi - - -

Unibeast ile yükleme yaptığımda boot menüsü flash bellek takılı olmadan gelmedi. Neden kaynaklanıyor olabilir ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı