Macun değişimi sonrası VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR hatası almak

LoveLy59

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bir sorunum var. HP Omen RTX 3060 100W ve Ryzen 7 5800H olan modeline sahibim fakat bana yetmediği için NVFlash ile internetten HP Omen'in orijinal 140W BIOS'unu cihazıma yüklemiştim. Sorunsuz çalışıyordu FurMark ve Geekbench 6 testlerinin hepsini gerçekleştirdim ekran kartı 70 dereceyi geçmiyor fakat bir kere termal macun değiştim ve laptopu her açtığımda VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR kodlu mavi ekranı vermeye başladı. Hep laptop donuyor mavi ekran veriyor ve acılınca 3060 yok oluyordu, geri 100W BIOS'a dönünce sorun çözülüyor fakat eski termal macunuma (MX6) dönünce sorunumun çözüleceğini düşünüyordum. Geri 140W yaptığımda yine mavi ekran vermeye başladı, acaba termal macun sürerken ekran kartıma zarar mı verdim anlamadım. Termal pedler falanda yerinde, çok garip.

Bu arada BIOS atma işlemini NVFlash komutlarıyla yaptım ve her BIOS attığımda DDU ile silip yeniden driver indirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@GFYT

Drive nasıl dosya yükleniyor bulamadım ama link çalışıyor.

Ekran kartı kaynaklı mavi ekran veriyor sistemin, attıgın VBIOS'u orijinaline gönder ve WHQL sürümü yükle; laptoplarda yaptıgın islemin hiçbir mantıgı yok ve zararlı sayılabilecek türden.

Ekran kartı kaynaklı mavi ekran veriyor sistemin, attıgın VBIOS'u orijinaline gönder ve WHQL sürümü yükle; laptoplarda yaptıgın islemin hiçbir mantıgı yok ve zararlı sayılabilecek türden.

Zararlı olduğunu biliyorum ama çalışırken macun değiştikten sonra çalışmamaya başladı benim gibi kullanan çok kişi var 140W BIOS ama neden durduk yere çalışmamaya başladı.

Zararlı olduğunu biliyorum ama çalışırken macun değiştikten sonra çalışmamaya başladı benim gibi kullanan çok kişi var 140W BIOS ama neden durduk yere çalışmamaya başladı.

Laptopun termal macununu degisirken fan baglantılarını tam yaptın mı? Vidaları biraz gevset, cok sıkmıs da olabilirsin eger donanımsal kaynaklı ise. Sahsen ben BIOS kaynaklı diye düşünüyorum hala, normal BIOS kullanman en iyisi.

Peki bir şey daha soracağım ben laptopu ilk aldığımdan beri oyun oynarken veya normal laptop boştayken 15 FPS kilitleniyor 2 3 saniyeliğine falan, ama neden kaynaklı bilmiyorum sıcaklık değerlerim normal MSI Afterburner'dan bakıyorum hiçbir değer ani değişmiyor throttling yok SSD de de sıkıntı yok neden kaynaklı 100W BIOS'ta kullandığım halde?

@GFYT

Son düzenleme:
Peki bir şey daha soracağım ben laptopu ilk aldığımdan beri oyun oynarken veya normal laptop boştayken 15 FPS kilitleniyor 2 3 saniyeliğine falan, ama neden kaynaklı bilmiyorum sıcaklık değerlerim normal MSI Afterburner'dan bakıyorum hiçbir değer ani değişmiyor throttling yok SSD de de sıkıntı yok neden kaynaklı 100W BIOS'ta kullandığım halde?

@GFYT

Sorun anladıgım gibi mi teyit et, bilgisayarla oyun oynamaya basladıgın vakit 15FPS'e kilitleniyor sonradan düzeliyor. Bu sırada sıcaklık sorunu yasamıyorsun degil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı