Macun sonrası bilgisayar çalışmıyor

LupussBRK

Decapat
SSD veya HDD modeli
970 evo plus
Ekran kartı
MSI GTX1060 6GB
İşlemci
i5 7600
Kasa bilgisayarımın işlemcisinin macununu değiştirdim. Sonra bilgisayarı çalıştırmaya çalıştığımda 1 saniye çalışıyor sonra kapanıyor. Anakart ışığı beyaz yanıp hemen sönüyor sizce sorun nedir? Tahminim kısa devre oluyor. Nasıl çözebilirim?

Termal macunu fazla sürmüş olabilir misin, taşıp anakarta inen var mı?
İlk başta biraz fazla sürmüşüm. Kolonyayla iyice sildim bir daha sürdüm bu kez ideal sürdüm ama yok yine olmadı. 1 saniye çalışıyor kapanıyor sonra tekrar açılıyor 1 saniye çalışıyor yine kapanıyor.
Kankam işlemci fanının pinini taktın mı? Unutmuş olabilirsin.
İyice taktığımı düşünüyorum. Takması biraz zor ama cebelleştim. Anakarta zarar verdiğimi düşünmüyorum.

İşlemci ve anakart fotosu atabilirsen en azından görmüş oluruz hocam. Termal macun çok taşmış mıydı dışarı doğru? İşlemcinin yanına-altına eser miktarda kaçması sıkıntı olmaz heralde ama fazla kaçtıysa geçmiş olsun diyebiliriz.

MSI B250 PC Mate.
Bu kısımda Debug LED var. Açılışta neler yanıyor bir izle ve yaz bakalım.

1642249399181.png

CPU fan pinleri ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Öyle olmuş olsa idi açılışta cpu_fan hatası görecektiniz. İşlemciyi çıkarıp taktınız mı ya da çiplerine zarar gelmiş olabilir mi? Diğer bir ihtimal termal macunun anakarta temas etmesi. Anakart beyaz ışık farklı bir durum onunlada ilgili değil yanılmıyorsam.

İşlemci ve anakart fotosu atabilirsen en azından görmüş oluruz hocam. Termal macun çok taşmış mıydı dışarı doğru? İşlemcinin yanına-altına eser miktarda kaçması sıkıntı olmaz heralde ama fazla kaçtıysa geçmiş olsun diyebiliriz.
Bu kısımda Debug LED var. Açılışta neler yanıyor bir izle ve yaz bakalım.

Eki Görüntüle 1270577
EZ Debug LED’deki SYS_FAN1’e en yakın olan yanıyor saniyelik Sonra yanındaki yanıyor sonra gene kendisi yanıp bilgisayar kapanıyor. Bunlar 1 saniye içerisinde gerçekleşiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı