Macun sonrası bilgisayar çalışmıyor

LupussBRK

Decapat
SSD veya HDD modeli
970 evo plus
Ekran kartı
MSI GTX1060 6GB
İşlemci
i5 7600
Kasa bilgisayarımın işlemcisinin macununu değiştirdim. Sonra bilgisayarı çalıştırmaya çalıştığımda 1 saniye çalışıyor sonra kapanıyor. Anakart ışığı beyaz yanıp hemen sönüyor sizce sorun nedir? Tahminim kısa devre oluyor. Nasıl çözebilirim?

Arkası bu:

Dosya Ekleri

• B361FF94-653F-4B37-BE78-079B15F6CB45.jpeg
    B361FF94-653F-4B37-BE78-079B15F6CB45.jpeg
    140,1 KB · Görüntüleme: 18
CPU fan pinleri ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Öyle olmuş olsa idi açılışta cpu_fan hatası görecektiniz. İşlemciyi çıkarıp taktınız mı ya da çiplerine zarar gelmiş olabilir mi? Diğer bir ihtimal termal macunun anakarta temas etmesi. Anakart beyaz ışık farklı bir durum onunlada ilgili değil yanılmıyorsam.
Neyle ilgili. Yardımcı olur musun?

Neyle ilgili. Yardımcı olur musun?
Debug ledleri için sürekli yanması halinde hata var diyebiliriz ancak söylediğinize göre sadece yanıp sönüyor. Bu ledler atıyorum açılışta beyaz yanar yeşil yanar vs yanıp sönmesi ile birlikte sistem açılır. Hangi bileşen konusunda hata verdiğini görmemiz için sürekli yanması gerekir. Bahsettiğiniz led'in sisteminizin kapanması ile bağlantısı olduğunu düşünmüyorum. Yazışmalarınızı okudum ancak bu kadar teknik konuya hakim değilim. Pinlerinizi işi bilen birine gösterip tekrar denemenizi öneririm. Takıp çıkarırken zarar vermiş olabilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı