Maden Suyu Deneyimi

İçindekiler yazısına bakıyorum şu anda ama florür yok.

Yanlış hatırlıyor olabilirim. Markette dikkatlice incelemiştim, hem sadesinde hem de frutti gibi meyve aromalı sodalarında florür düzeyinin yüksek olduğunu fark ettiğim bir marka vardı.
Öyle değilse mesajımı düzenliyorum hemen.

Yanlış hatırlıyor olabilirim. Markette dikkatlice incelemiştim, hem sadesinde hem de frutti gibi meyve aromalı sodalarında florür düzeyinin yüksek olduğunu fark ettiğim bir marka vardı.
Öyle değilse mesajımı düzenliyorum hemen.

Pardon özür diliyorum fark etmemişim varmış gerçekten. Hemde bayağı var.
Florür dişleri beyazlatmada kullanılıyor onun haricinde bir faydası yok fakat ağzınızı çalkalasanız da çok ufak bir miktar olsa da mideye gidiyor :)

Maalesef bu maddeden tamamen korunmanın yolu pek yok. İçme sularının çoğunda bile var sadece Abant markasında florür görmemiştim.

Şu sıralar farklı maden sularını deniyorum. Damla kesinlikle tavsiye etmeyeceğim maden sularından bir tanesi. İçtikten sonra ağzınızda hoş olmayan bir tat bırakıyor. Sanki musluk suyuna gaz eklenmiş gibi.

Şimdilik favorim ise Uludağ.

Sarıkız da denedim. Onda da sanki maden suyu değil gaz içiyorsunuz. Bir maden suyu bu kadar boğazı yakmamalı. Uludağ tam ayarı tutturmuş bu konuda.

IMG_5354.JPG
IMG_5355.JPG

Siddetle tavsiyemdir ikiside :) maden suyu ictiginizi anlarsiniz recep bey:)

Uludağ tavsiyemdir. Kınık maden sularının nedense garip bir kokusu var. Onun dışında, Tatile turistik bir yere gittiğimizde, S. Pellegrino maden sularının şişesi 21 liraydı.

Geri
Yukarı