Madencilik bitiyor mu?

Düşük bütçeli olup ve tek kartla yapılan miningler bitti.Büyük ihtimal 3080 3070'in var o yüzden o kadar kazanıyorsun.2070 sahibiyim artık kurtarmıyor maalesef.
Minimum 6 GB VRAM'e sahip herhangi bir kart, kurtarıyor hocam. 5500XT 8 GB ile yapıyorum kurtarıyor.

Hem kripto piyasasındaki düşüş hem de ülkemizde elektrik fiyatlarının artması madencilikten kâr etmeyi bitirdi mi artık? Madenciler yavaştan işi bırakıyor gibi gördüm. Umarım madencilik son bulur çünkü bunlar yüzünden oyun oynayamıyoruz. Piyasada kart yok.
Ekran kartlarını mining yapanların rehin almasını bırakmalarını beklemek yerine konsola geçiş yaptım, sende bu yönde bir araştırma yapabilirsin.

Ekran kartlarını mining yapanların rehin almasını bırakmalarını beklemek yerine konsola geçiş yaptım, sende bu yönde bir araştırma yapabilirsin.
Steam'de 15 20 liraya AAA kalitede oyun alabiliyorken neden konsola geçip bir oyuna 699 TL vereyim? Ayrıca gamepad sevmiyorum. Fifayı bile klavyeden oynarım.

Steam'de 15 20 liraya AAA kalitede oyun alabiliyorken neden konsola geçip bir oyuna 699 TL vereyim? Ayrıca gamepad sevmiyorum. Fifayı bile klavyeden oynarım.
Xbox series x sahibiyim bir oyuna 240 tl den fazla para vermedim 40 tl - 70 tl civarı rakamlara indirim kollayıp alıyorum genelde. İstersende netflix gibi aylık abonelik ile bir dolu oyun sahibide olabiliyorsun.

Zevkler ve renkler tartışılmaz tabi bende fps oyunlarını mause olmadan oynayamam derdim. Şimdi xboxda klavye mause takılı olduğu halde gamepad ile oynamaya başladım. Şuan 4K veya 2K'da 60 / 120 fps veren bir sistemi kaç tl'ye toplayabiliriz ?

Edit: En son far cry 5 oyununu 120tl civarı bir rakama aldım mesela.

Son düzenleme:
2070 ETH kazarsa 140w güç ile "şuanki piyasada" günlük 70 cent bırakıyor. Ay sonu 130 lira elektrik faturası geliyor, 21 dolar kazım yapılmış oluyor. De ki ıvır zıvır komisyon vs 20 dolar, 300 lira para ediyor.

E yarısı neredeyse elektriğe gidiyor, ki bu rakamlar 7/24 çalışan tek kart için. Mantıklı değil maalesef.

2070 ETH kazarsa 140W güç ile "şu anki piyasada" günlük 70 cent bırakıyor. Ay sonu 130 lira elektrik faturası geliyor, 21 dolar kazım yapılmış oluyor. De ki ıvır zıvır komisyon vs 20 dolar, 300 lira para ediyor.

E yarısı neredeyse elektriğe gidiyor, ki bu rakamlar 7/24 çalışan tek kart için. Mantıklı değil maalesef.

Zaten onu öneren yok.
RTX 3060 /ti en çok önerilen.

2070 ETH kazarsa 140w güç ile "şuanki piyasada" günlük 70 cent bırakıyor. Ay sonu 130 lira elektrik faturası geliyor, 21 dolar kazım yapılmış oluyor. De ki ıvır zıvır komisyon vs 20 dolar, 300 lira para ediyor.

Yani hocam bu yazdığınızdan ne anlamalıyız ? Az kartı olan kazmasın belki 300 TL o kişiyi memnun edecek. Ya da bu işe girmek için illaki yüklü mi girilmeli ? 1 kartla başlayıp yavaş yavaş kart ekleyen yüzlerce kişi var. Sıfırdan alırken bu kazanç üzebilir elbette.
Hocam piyasa gerek ikinci el gerek de sıfır olarak kart kaynıyor. Alacak birisi özellikle son 3 haftada istediği kartı dip fiyattan alabilirdi. Ha siz daha ucuz bekleyip almadım diyebilirsiniz. Kart yok demeniz komik çünkü kartlar oldukça ulaşılabilir şu anda. 7-8 ay önce deseydiniz haklıydınız o zamanlarda stok sorunu vardı.

Hocam piyasa gerek ikinci el gerek de sıfır olarak kart kaynıyor. Alacak birisi özellikle son 3 haftada istediği kartı dip fiyattan alabilirdi. Ha siz daha ucuz bekleyip almadım diyebilirsiniz. Kart yok demeniz komik çünkü kartlar oldukça ulaşılabilir şu anda. 7-8 ay önce deseydiniz haklıydınız o zamanlarda stok sorunu vardı.
Ben kart yok demedim ki? Madenciler rehin aldığı için fiyatı yüksek demek istedim. Ayrıca şuan için konuşmadım ben kart bakarken fiyatlar hem çok yüksekdi hem bulamıyordun konsol tercih ettim. Bu dediğim 6 ay önce falan olmalı. Ben ozaman aynı performansı alabileceğim bir bilgisayar maliyetine karşı konsolu karşılaştırdım çok mantıklı gelmişti konsola yöneldim. Şuanda konsol fiyatına aynı performansı veren bilgisayar toplanıyormu ?

Geri
Yukarı