Madencilik bitiyor mu?

@inPijamas aslında bu yaptığınız trol çarpıtması...
Zira kimseye A2000 önermedim, sadece her önünüze gelene önerdiğiniz 3060 Ti'aydan daha avantaşlı, daha performanslı olduğunu yazmıştım o günler. Ki, LHR %80- 100 kırılmadn, A2000 70 watt ile stabil 41 MH's, 3060 Ti da 125-140 watt ile stabil olmayan 45-47 MH/s ile kazım yapıyordu.
Fanboyluk yapmanızı gerektirecek bir durum görmüyorum, neden ısrar ediyorsunuz anlamıyorum.
Bu A2000 mevzusunu çıkardığında sana bilale anlatır gibi tek tek aynı bütçede kurulan 3060Ti ve A2000 riglerin aylık getirileri götürüleri eline net ne kaldığını gösteren detaylı bir yazı yazmıştım. Hatta tek tek doğruluğunu kontrol etmende zor değildi. Matematiği, gördüğünü inkar edecek kadar komik durumda olduğun için algılayamamış olman normal.

12.000₺ ye 3060Ti bulabiliyorsun.
14.000₺ ye 3070 bulabiliyorsun.
Neredeyse birebir aynı watt çekiyorlar. Arada 1.5mh bir fark var. 1mh ortalama aylık 11.5₺ getiriyor.
1.5 mh ise 11.5 x 1.5 = 17₺ 25 kuruş yapar. Sen şimdi diyorsanki aylık fazladan 17₺ 25 kuruş için fazladan 2.000₺ verip 3070 daha mantıklı ki diyorsun yazık sana :D Şu şartlarda 3070 öneren birinin mining yazılarındaki konularını okuyup ciddiye alan varsa onada yazık.

Cidden sana çok üzülüyorum.

@samc34 be kardeşim, seni kapıdan kovuyorum bacadan giriyorsun. Neden ikide bir konulara gelip yorumlarımı abuk subuk cümler kurarak yanıtlıyorsun?

Hem sen ne zaman 3060 Ti vs A2000 hesabı çıkardın?
Ben A2000 vs 3060 Ti karşılaştırması yapıyordum, sen ise gitmiş A2000 yerine bir kaçtane niyadı dolmak üzere olan GTX 1660 hesabı çıkarmıştın. O da kendince bir hesap...
Yok çöpleri dolaşacakmışız da, uyguna 1660'leri bulup kapabildiğimiz vakit. Töbe töbe ya.
Nereden aldın o 3060 Ti'ı da başımıza uzman kesildin arkadaş. Yarın bir gün eline bir A2000- 3070- 3080 serileri geçtiğinde bu sefer de diğer üst modelleri baltalayacaksın. Senin gibilerini biliyorum. Sonuçta bu tür platformlarda boşuna saçları ağartmadık.

Al işte, yanlış ya da doğru; aynı hesaplayıcı üzerinde 3060 Ti vs A2000 karşılaştırması. ( Bugünün şartlarında değil, LHR kırılmadan önceki yaptığımız hesap)
A2000:

A2000.jpg

3060 Ti:

3060Ti.jpg

Kaldı ki 3060 Ti ile aynı kazancı sağlamak için, A2000'ler 2 PSU yerine tek PSU'ya ihtiyaç duyar. (LHR kırılmadan önce, A2000'ler açık ara 3060 Ti'lardan avantaşlıydı. Bunu bir türlü kendine yediremedin arkadaş.)

Bana da bir daha yanır vermemeni rica ediyorum, versen de yanıt bulamayacaksın. Ve lütfen diğer konularada da beni takip etmeyi bırak. İstirham filan ediyorum yani.

@samc34 be kardeşim, seni kapıdan kovuyorum bacadan giriyorsun. Neden ikide bir konulara gelip yorumlarımı abuk subuk cümler kurarak yanıtlıyorsun?

Hem sen ne zaman 3060 Ti vs A2000 hesabı çıkardın?
Ben A2000 vs 3060 Ti karşılaştırması yapıyordum, sen ise gitmiş A2000 yerine bir kaçtane niyadı dolmak üzere olan GTX 1660 hesabı çıkarmıştın. O da kendince bir hesap...
Yok çöpleri dolaşacakmışız da, uyguna 1660'leri bulup kapabildiğimiz vakit. Töbe töbe ya.
Nereden aldın o 3060 Ti'ı da başımıza uzman kesildin arkadaş. Yarın bir gün eline bir A2000- 3070- 3080 serileri geçtiğinde bu sefer de diğer üst modelleri baltalayacaksın. Senin gibilerini biliyorum. Sonuçta bu tür platformlarda boşuna saçları ağartmadık.

Al işte, yanlış ya da doğru; aynı hesaplayıcı üzerinde 3060 Ti vs A2000 karşılaştırması. ( Bugünün şartlarında değil, LHR kırılmadan önceki yaptığımız hesap)
A2000:

Eki Görüntüle 1390554

3060 Ti:

Eki Görüntüle 1390555

Kaldı ki 3060 Ti ile aynı kazancı sağlamak için, A2000'ler 2 PSU yerine tek PSU'ya ihtiyaç duyar. (LHR kırılmadan önce, A2000'ler açık ara 3060 Ti'lardan avantaşlıydı. Bunu bir türlü kendine yediremedin arkadaş.)

Bana da bir daha yanır vermemeni rica ediyorum, versen de yanıt bulamayacaksın. Ve lütfen diğer konularada da beni takip etmeyi bırak. İstirham filan ediyorum yani.
10 nisandaki konularda tüm kanıtlarıyla linkleriyle ssleri ile tüm gerçekleri vurdum yüzüne :D Baban A2000 Distribütörü sanırsam. Mining bittikten sonra elinde kalıp kimseye satamayacağı A2000 leri övüyor ancak mining bittikten sonra yinede oyunculara satılabilecek 1660Super' lere miladı dolmuş diyor :D Çok komik adamsın harbiden

@samc34 ben baban yaşındayken, sen babamı niye karıştırıyorsun densiz?
Neyin SS'sini attın. SS orda ya zaten. Altında çıkamayacağın tartışmanın içine giremeceksin, hadi girdin çirkefleşmeyeceksin güzel kardeşim.
Senin kart 140 watt'ta 45 MH/s ile kazıyor
A2000 ise 70 watt'ta 41 MH/s. Bu hesp ortadayken babamın olpul olmamasının ne önemi var ayrıca? + Fazladan PSU masrafı...
+ bu grafikerler için tasarlanan yeni nesil kartlar elimde kalacaksa senin önerdiğin eski nesil GTX 1660'lar ne olacak, bunun hesabını da yaptın mı?
Bir şeyi iddia ederken az tutarlı, biraz saygılı, biraz da mantıklı ol,

Ya hu! Daha kw/h fiyatlarından bir habersin... Yüksek fiyatlandırmadan 1.84krş 1kw tüketim bedeli vergiler dahil ayrıca kart 135W değil 120W civar kullanıyor.

LHR kilidi %72 kırılmışken kazançlar böyleydi.
3060Ti= 0.00006ETH
A2000= 0.00005ETH

Sırf ETH düştüğü için kar olarak 15-20TL öne geçti A2000 yoksa çöpe atılacak kart, ETH haricinde kazım yapamayacak ve 2. elde para etmeyecek.

PSU masrafı falan diyorsun A2000 dediğin kart stok kullanırsan yazın core +60, mem +98 dereceleri görüyor, masraf yapmadan üfleyerek mi soğutacaksın?

@inPijamas yanılmıyorsam 2002 yılıydı, yakın bir akraban bir tane Toros almıştı. Sanırsam sırf hava atmak için de yol üzerinden bana uğramıştı. O gün Torus'unu öve öve bitirememişti...
Kendisine bir kaç defa kazasız belasız kullanması dileklerinde bulunmuştum.
Sonra sigara içmek için balkona çıkmıştık. Balkondan aşağıya bakıp, sonra o arkadaşa bak, bu Opel Vectre'yı da bizim komşu daha yeni sıfır almış, ben bu arabalara hastayım dedim. (Tabi bilen bilir, o dönemler Opel Astra- Vectra'lar günümüz BMW- Audi araçlar gibi isim yapmış baba araçlardı)
Sonra akraban bana dönüp '' ya hu, o arabalar 5 para etmez, ben Toros'un bir tekereni onların on tanesine değişmem" demiş benim de tepemi attırmış, kendisini evimden kovmuştum. Bilmem anlatabildim mi?

Sizinle aslı astarı olmayan, anlamsız diyaloğa girdiğimden dolayı, başta kendim olmak üzere, herkesten özür diliyor, konuyu tartışmaya kapatıyorum☺️

Ya hu! Daha kw/h fiyatlarından bir habersin... Yüksek fiyatlandırmadan 1.84krş 1kW tüketim bedeli vergiler dahil ayrıca kart 135W değil 120W civar kullanıyor.

LHR kilidi %72 kırılmışken kazançlar böyleydi.
3060 Ti= 0.00006ETH
A2000= 0.00005ETH

Sırf ETH düştüğü için kar olarak 15-20TL öne geçti A2000 yoksa çöpe atılacak kart, ETH haricinde kazım yapamayacak ve 2. elde para etmeyecek.

PSU masrafı falan diyorsun A2000 dediğin kart stok kullanırsan yazın Core +60, mem +98 dereceleri görüyor, masraf yapmadan üfleyerek mi soğutacaksın?

1400W çeken sisteme 1500W PSU öneren bir adamla tartışmaya mı giriyorsun?
2060 Super için 38mh veriyor diyen, yine yanlış bilgi veriyorsun 44-45 rahat verebiliyor dediğimde, ben ortalamasını söyledim diye, saçma bir şey öne süren bir adamla tartışmaya mı giriyorsun?

Gram bilgisi yok yalan yanlış her bilgi var. A2000 mining için dünyanın en iyi kartlarıymış :D Kışın bile sınır sıcaklıklarda gezen bir karta dediklerine bak hele. Bırak ciddiye alıp daha cevap yazma ben yazmıyıcam :D

@inPijamas yanılmıyorsam 2002 yılıydı, yakın bir akraban bir tane Toros almıştı. Sanırsam sırf hava atmak için de yol üzerinden bana uğramıştı. O gün Torus'unu öve öve bitirememişti...
Kendisine bir kaç defa kazasız belasız kullanması dileklerinde bulunmuştum.
Sonra sigara içmek için balkona çıkmıştık. Balkondan aşağıya bakıp, sonra o arkadaşa bak, bu Opel Vectre'yı da bizim komşu daha yeni sıfır almış, ben bu arabalara hastayım dedim. (Tabi bilen bilir, o dönemler Opel Astra- Vectra'lar günümüz BMW- Audi araçlar gibi isim yapmış baba araçlardı)
Sonra akraban bana dönüp '' ya hu, o arabalar 5 para etmez, ben Toros'un bir tekereni onların on tanesine değişmem" demiş benim de tepemi attırmış, kendisini evimden kovmuştum. Bilmem anlatabildim mi?

Sizinle aslı astarı olmayan, anlamsız diyaloğa girdiğimden dolayı, başta kendim olmak üzere, herkesten özür diliyor, konuyu tartışmaya kapatıyorum☺️
Her cevabımda konuyla alakasız şeyler söyleyerek siz kendinizi belli ediyorsunuz ama yine de bilginiz olsun bu metaforda A2000 Toros 30XX serisi Vectra/Astra olur.

@samc34 sahip olduğum bilgiyi edinebilmem için 40 fırın ekmek yemen lazım inan bana. Ve tartışmayı çarpıtarak kendini haklı çıkarmaya çalışman seni halkı değil, bataklıktan çırpınarak yüzeye çıkmaya çalışan biri yapar sadece sevgili kardeşim.

@inPijamas yaptığım benzetmeye ''konuyla alakasız'' bilmem ne diyorsun ama kendin de verdiğim örneği kullanıyorsun. Ben size ne diyeceğimi bilmiyorum gerçekten😌 (Her şeyi geçtik, benden aldığını tekrar niye bana satmaya çalışıyorsun be kardeşim😁)

yaptığım benzetmeye ''konuyla alakasız'' bilmem ne diyorsun ama kendin de verdiğim örneği kullanıyorsun. Ben size ne diyeceğimi bilmiyorum gerçekten😌 (Her şeyi geçtik, benden aldığını tekrar niye bana satmaya çalışıyorsun be kardeşim😁)
Okuduğunuzu anlayabilseydiniz anlardınız, 40 fırın ekmek yiyip bir daha okuyun belki bu sefer anlarsınız.

İyi akşamlar dilerim size.

Geri
Yukarı