Madencilik için RTX 3060 Ti modellerindeki farklar nelerdir?

sanryco

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ekran kartlarından anlamıyorum. Arkadaşımla ortak şekilde madencilik yapacağız. Bunu iki faz şeklinde düşünüyor. 1. fazda Ethereum, 2. fazda ise Ravencoin düşünüyoruz. Bunun için RTX 3060 Ti'ı gözümüze kestirdik ancak 3060 Ti'ın bazı modellerinde inanılmaz bir fiyat farkı var. Link koymak yasak mı bilmediğim için koymuyorum ancak şu an için;
"Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti eagle OC GV-N306TEAGle OC-8gd 8 GB GDDR6 256 bit" başlıklı ürün 9400 TL iken,
"ASUS RTX 3060 Ti TUF-RTX3060 TI-O8G-V2-Gaming 256 bit GDDR6 8 GB" başlıklı ürün 15750 TL.
Bu fiyatlar 20000 TL'ye kadar çıkıyor. Bu iki ürün arasındaki fark nedir? Bu farkların madenciliğe etkisi nedir? Cevaplarsanız çok mutlu olurum. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
"v2 ve LHR" diye geçen modellerde Ethereum madenciliği performansı %50 daha düşük oluyor. Donanımsal bir kısıtlama henüz kırılamadı diye biliyorum. Raven için ise hiçbir modelde kısıtlama yok.

Merhabalar. Ekran kartlarından anlamıyorum. Arkadaşımla ortak şekilde madencilik yapacağız. Bunu iki faz şeklinde düşünüyor. 1. fazda Ethereum, 2. fazda ise Ravencoin düşünüyoruz. Bunun için RTX 3060 Ti'ı gözümüze kestirdik ancak 3060 Ti'ın bazı modellerinde inanılmaz bir fiyat farkı var. Link koymak yasak mı bilmediğim için koymuyorum ancak şu an için;
"Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti eagle OC GV-N306TEAGle OC-8gd 8 GB GDDR6 256 bit" başlıklı ürün 9400 TL iken,
"ASUS RTX 3060 Ti TUF-RTX3060 TI-O8G-V2-Gaming 256 bit GDDR6 8 GB" başlıklı ürün 15750 TL.
Bu fiyatlar 20000 TL'ye kadar çıkıyor. Bu iki ürün arasındaki fark nedir? Bu farkların madenciliğe etkisi nedir? Cevaplarsanız çok mutlu olurum. İyi forumlar.

Hocam mining bitiyor diye ,duydum ama.

"V2 ve LHR" diye geçen modellerde Ethereum madenciliği performansı %50 daha düşük oluyor. Donanımsal bir kısıtlama henüz kırılamadı diye biliyorum. Raven için ise hiçbir modelde kısıtlama yok.

O zaman Eagle modelini almamda herhangi bir sorun yok değil mi? Öyle bir ibare görmedim çünkü. Bu arada yanıtınız için teşekkür ederim.

Düzeltme: Ürünün açıklamasında kısıtlama olduğu yazıyormuş yeni gördüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı