Madencilikte 60 derece ekran kartı nasıldır?

Merhaba arkadaşlar. Mining yaparken kartım 55-60 derece arasında. Sizce normal mi? Bu sıcaklık değerlerinde kartın ömrü kısalır mı?
MSI Afterburner'da fan speed 80. Çok hızlı çalıştığı içinde bir sorun yaşar mıyım?
Kartın ömrü her türlü azalacak sadece yüksek sıcaklıkta daha çok kısalır. Kart azda olsa çokta olsa sürekli olan bir ısıya maruz kalıyor. Madencilik yapılan kartlar genelde bükülmeye başlıyor uzun süre içinde bükülen kart ile çip arasında ki minik lehim topları kart büküldüğü için zorlanınca çatlıyor ve gelsin çizgili kareli görüntü veya ekran gitmeleri vs vs. Tabi uzun süre içinde oluşan şeyler orası ayrı bir durum.

Bilgisayarımda en eziyet çeken parça olduğunu düşündüğüm için. yer kısmında da "ETS 2'de sabit diskine eziyet çektiriyor" yazıyor :D

Sıcaklık değerleri Full yükte ise çok iyi. Ama fan Speed biraz fazla fan ömrü kısalır.

Hocam şu an mining yapıyor. Ama Görev Yöneticisi'nden performansa tıkladığımda %3'ü çalışıyor gösteriyor. Acaba o %3'lük başka bir şeyi mi temsil ediyor?
Kartın ömrü her türlü azalacak sadece yüksek sıcaklıkta daha çok kısalır. Kart az da olsa çok da olsa sürekli olan bir ısıya maruz kalıyor. Madencilik yapılan kartlar genelde bükülmeye başlıyor uzun süre içinde bükülen kart ile çip arasında ki minik lehim topları kart büküldüğü için zorlanınca çatlıyor ve gelsin çizgili kareli görüntü veya ekran gitmeleri vs vs. tabi uzun süre içinde oluşan şeyler orası ayrı bir durum.

Hocam ben bununla ilgili konu açmıştım daha önceden sıcaklık değerlerini normal tutarsanız 1-2 ay ömrümden kısalma olur dediler.
HWiNFO programı indirip kontrol edebilirsiniz. Mining yaparken Core sıcaklığı genelde baz alınıyor ama VRAM sıcaklıklarının ölçülmesi lazım.

Dediğiniz şeyi bilmiyorum o yüzden yanlış dosya atmış olabilirim. Kusura bakmayın yanlış dosya attıysam.

Dosya Ekleri

• 064D045C-508B-448B-9B66-157DFDAFCC6F.jpeg
    064D045C-508B-448B-9B66-157DFDAFCC6F.jpeg
    258,2 KB · Görüntüleme: 41
  • 64C7BFD1-D8E4-4B4E-BEC5-8C04922E3D80.jpeg
    64C7BFD1-D8E4-4B4E-BEC5-8C04922E3D80.jpeg
    201,7 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı