Madencilikte en çok kazandıran ekran kartı nedir?

Boş isyan değil bu haklıyım ben adama gibi bir işe gir kazan ne kazanacaksan madencilik gibi sanal hayaller yüzünden en basit şey ekran kartı 2. El 2 hatta 2,5 katına satılıyor 1800 bin TL satılan ekran kartına ben niye 4-5 bin TL vermek zorundayım alamıyoruz bir şey mining yüzünden yapanlar yüzünden piyasayı arttırıyorlar kendi kartlarını yükseltince öncekiler yüksek fiyattan koyuyorlar ki zaten işe yaramaz mining yapan ekran kartı bunu yapan arkadaşım da var ona da söylüyorum geçen yıl bana 2 bin TL ye verecekti ekran kartı şimdi 4 istiyor hak mi bu şimdi nerede yaparsan yap fark etmez. İhtiyacı olanlara karşı haksızlık bu durum.
Fena ağladınız, piyasa değeri olarak dev şirketlerden b ile değerli olan bir para birimine "hayal" demek zekice değil. Ekran kartı bir ihtiyaç değil.

Son düzenleme:
6900 XT sanırım 3090 dan daha fazla kazıyor.
3090 daha yüksek kazıyor, nedeni kullanılan vram hızı,
3090 da gddr6x var.
Ancak uzun vadede 6900 daha iyi 16 gb ram den dolayı.
Ben soğuk kullanılan kartın rahat 7-8 yıl kullanılabileceğini düşünüyorum.
1614772992575.png

Şuan öğlen saatleri olduğu için fanlar fazla hızlı çalışıyor, ancak 2-3 saat sonra azalmaya başlayacak hızları.
Bendeki değerler bu şekilde genelde.
3 üncü kartı ekliycem bugün.
Yaza girerken de oda için klima almayı düşünüyorum.
Klima parasını vs az buçuk hesapladım, ayrıca kazanç haricinde birikim yapmak amacındayım. Bu işe bel bağlamış değilim.
Ancak çok değişik bir rig yapmaya başladım, bitince foto atcam buraya.
Çok net bir cevap istiyorum. F/P olması falan umurumda değil. 1 ayda ETH ile en çok gelir elde edilen kart nedir?
Cevaplar "kart şu geliri şu" olursa iyi olur.
Benim görebildiğim kadarıyla 1 tane 3090 ile 2 tane 6000 serisi kart alınabiliyor mu sorusunun cevabına göre 3090 veya x2 6000 serisi size en uygun cevap,
Ancak 3090 ların aşırı ısınması stabiliteyi bozacağı için ya iyi soğutmanız lazım ya da 6000 serisi alın.
Bendeki durumu yukarda paylaştım,
Herhangi bir OC uygulanmadan aldığım değerler bunlar. Sadece UV yaptım.

Son düzenleme:
RTX 3000 serileri mükemmeldi. Ama sağ olsunlar madenciler stokları tükettiler ekran kartı kalmadı piyasada. NVIDIA da bu kartların kazım hızını %50 düşürdüler. Yani eski kartlara yönelmeniz gerek. Tabii bulursanız...

Yavaş yavaş bu engeli aştılar şu an sadece bilgisi yüksek olan yapabiliyor ama birkaç hafta sonra mining rig kurmayı bilen her miningci öğrenmiş olur.

3090 daha yüksek kazıyor, nedeni kullanılan vram hızı,
3090 da gddr6x var.
Ancak uzun vadede 6900 daha iyi 16 gb ram den dolayı.
Ben soğuk kullanılan kartın rahat 7-8 yıl kullanılabileceğini düşünüyorum.
Eki Görüntüle 904421

Şuan öğlen saatleri olduğu için fanlar fazla hızlı çalışıyor, ancak 2-3 saat sonra azalmaya başlayacak hızları.
Bendeki değerler bu şekilde genelde.
3 üncü kartı ekliycem bugün.
Yaza girerken de oda için klima almayı düşünüyorum.
Klima parasını vs az buçuk hesapladım, ayrıca kazanç haricinde birikim yapmak amacındayım. Bu işe bel bağlamış değilim.
Ancak çok değişik bir rig yapmaya başladım, bitince foto atcam buraya.

Benim görebildiğim kadarıyla 1 tane 3090 ile 2 tane 6000 serisi kart alınabiliyor mu sorusunun cevabına göre 3090 veya x2 6000 serisi size en uygun cevap,
Ancak 3090 ların aşırı ısınması stabiliteyi bozacağı için ya iyi soğutmanız lazım ya da 6000 serisi alın.
Bendeki durumu yukarda paylaştım,
Herhangi bir OC uygulanmadan aldığım değerler bunlar. Sadece UV yaptım.

Hocam bu hiveos'a benzemiyor adı nedir işletim sisteminin?

Çok net bir cevap istiyorum. F/P olması falan umurumda değil. 1 ayda ETH ile en çok gelir elde edilen kart nedir?
Cevaplar "kart şu geliri şu" olursa iyi olur.

Fikrime göre sorunu en çok net gelir elde eden kart olarak değiştirsen daha iyi olacaktır.

Sabit maliyet ve değişken maliyetleri göz önünde bulundurmadan en çok X kartının getirisi olur demek, giderlerini görmezden gelmekten başka bir şey değil. ROI hesabı yapmak lazım.

Geri
Yukarı