Madencilikten Önce/Sonra Ekran Kartı Fiyatları

1516628059395.jpg

Bu fiyatlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
Nvidia bu konu hakkında girişimlere başlamış. Galiba bir kişi en fazla 2 tane ekran kartı alabilecekmiş ama uygulanacağını düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyatlar minercılar kadar devletin ve aracı firmaların suçu. 600 doları 4 dolardan 2400 TL ve buna KDV dahil etsek 432 TL ediyor. Getiren firma 600 dolardan almıyor ki yaklaşık o 500 dolardan alıyor 100 dolar filanda o kar koyuyor. Bilmiyorum ya halkın tepkisi olmazsa bu böyle gider.

Fiyatlar minercılar kadar devletin ve aracı firmaların suçu. 600 doları 4 dolardan 2400 TL ve buna KDV dahil etsek 432 TL ediyor. Getiren firma 600 dolardan almıyor ki yaklaşık o 500 dolardan alıyor 100 dolar filanda o kar koyuyor. Bilmiyorum ya halkın tepkisi olmazsa bu böyle gider.
Nasıl bir tepki de bulunabiliriz ki ? en iyi tepki hiç satın alınmaması olur ama şu fiyat da bile tükeniyor ekran kartları

Bundan 1 ay önce Hepsiburada'ya tesadüfen girdim ekran kartlarına bakıyordum Gigabyte Rx560 4gb modelini gördüm 650 tl idi o halde bile ne kadar pahalı dedim kendi kendime sonraki gün bi baktım tükenmiş, şuan ki fiyatı da 950 tl civarı [emoji36]
Keşke alsaymışım o gün dedim ama geçti gitti.
İşin garip tarafı almaya çalıştığım kart 128 bit şuan kullandığım kart 256 bit ve kendi döneminin en iyilerindendi 2011 yılında 300 tl fiyatı vardı şimdi 1000 tl den aşağısı doğru düzgün kart yok!!

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı