Çözüldü Mafia 2 XINPUT1_3.dll "Bozuk Görüntü" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

fallxry

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba iyi günler Mafia II oyununda bozuk görüntü hatası alıyorum karşıma çıkan yazı ise şu;

C:/Windows/SYSTEM32/XINPUT1_3.dll programı Windows üzerinde çalışmak üzere tasarlanmadı veya hata içeriyor programı özgün yükleme medyasını kullanarak yüklemeyi deneyin veya destek için sistem yöneticinize veya yazılım satıcısına başvurun.

Böyle bir hata ile karşılaşıyorum kaç gündür de bu hatanın çözümünü bulamadım her yere neredeyse baktım izlemediğim YouTube site vs. kalmadı yardımcı olacak varsa çok mutlu olurum.

Dosya Ekleri

• 128932172_869370573801179_1641538343664643511_n.jpg
    128932172_869370573801179_1641538343664643511_n.jpg
    17,8 KB · Görüntüleme: 193
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Nasıl çözdünüz? Yaptıklarınızı adım adım anlatır mısınız?

Hocam ilk önce Mafia2'nin tüm Launcher veya iconlarının tümünü sildim sonra ise PC dosyasını değiştirdim yüklüyerek sonra da oyunu açmayı denedim ve çalıştı YouTube'dan araştırdım ben de zaten. Link atılmadığı için atamıyorum maalesef :) ama detaylı olarak arkadaşlar YouTube'dan bulabilir çözümünü. İyi geceler.
Başka arkadaşınızda sorun olmaması sizde de olmayacağı anlamına gelmez. Evet, korsana destek vermiyoruz fakat bu ilk konunuz olduğu için yardım edebiliriz.

Hata büyük ihtimalle oyun kurulumu yaparken ilgili DLL'in gerekli konumda olmamasından kaynaklanıyordu. Şimdi oyunu silip tekrar kurun, düzelmeli.

Başka arkadaşınızda sorun olmaması sizde de olmayacağı anlamına gelmez. Evet, korsana destek vermiyoruz fakat bu ilk konunuz olduğu için yardım edebiliriz.

Hata büyük ihtimalle oyun kurulumu yaparken ilgili DLL'in gerekli konumda olmamasından kaynaklanıyordu. Şimdi oyunu silip tekrar kurun, düzelmeli.
Oyunun dosyasında sadece mafia 2 gelmiyordu güncelleme vs. dosyaları geliyordu onları youtube videosunda yapıyordu bende öyle yaptım ondan kaynaklı olabilir mi?

Emin değilim. Bana kurulumda bir sorun var gibi geldi. Orijinal olsa dosya doğrulamasıyla teyit edecektik fakat korsan. Bu bağlamda önerim oyunu silip kurmanız olacaktır.

Emin değilim. Bana kurulumda bir sorun var gibi geldi. Orijinal olsa dosya doğrulamasıyla teyit edecektik fakat korsan. Bu bağlamda önerim oyunu silip kurmanız olacaktır.
Oyunun kurmasının sonuna geldim önüme 2 tane seçenek geldi birisi install directX ikincisi ise
install physX bunların ikiside bende kapalı ve mafia 2yi öyle kurmuştum ikisinide seçmem mi gerek?

DirectX gerekli değil, daha yeni kurmuştuk. Ama ikisini de seçin siz, en kötü bu program zaten kurulu der. Zararı yok.

Adımları acele etmeden sakin bir şekilde yapın.
  • Öncelikle oyunu tamamiyle silin, dosyaları dahil.
  • C:\Windows\SysWOW64\xinput1_3.dll C:\Windows\System32\xinput1_3.dll Dosyalarını silin.
  • DirectX İndirme Aracı Adresinden tekrar kurulum yapın.
  • Oyunu tekrar kurup gözlemleyin.

Adımları acele etmeden sakin bir şekilde yapın.
  • Öncelikle oyunu tamamiyle silin, dosyaları dahil.
  • C:\Windows\SysWOW64\xinput1_3.dll C:\Windows\System32\xinput1_3.dll Dosyalarını silin.
  • DirectX İndirme Aracı Adresinden tekrar kurulum yapın.
  • Oyunu tekrar kurup gözlemleyin.
Hocam yaptığınız şeyi yaptım ve oyuna girmeyi denedim aynı hata karşıma çıkmadı fakat oyuna tıklıyorum açılmıyor.

Rapor paylaşın.

Rapor paylaşın.
Hocam videodaki herşeyi yaptım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı