Mafia 4'ten beklentiniz var mı?

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Hangar 13 galiba şu sıralar Mafia 4 için çalışıyor. Mafia 3'ü oynamadım ama YouTube'dan biraz inceleme yaptım. Bu oyun Mafia serisini tam anlamıyla batırmış. Gerek tekrarlı yapısı olması gerek İtalyan mafyası temasından çıkması bu seriyi bitirmiş. Ayrıca ikinci oyun ile doğru düzgün bir bağlantısı yoktu. 1951 yılı sonrasına hiç değinilmemiş. Çinliler Joe'ya ne yaptı, Francesca'ya ne oldu, Vito kendi mafyasını nasıl oluşturdu bunlar hakkında hiç detaya girilmemiş. Oyun çok aceleye getirilmiş. Bundan dolayı benim Mafia 4'ten hiç beklentim yok. Sizin bir beklentiniz var mı?

Hangar 13 galiba şu sıralar Mafia 4 için çalışıyor. Mafia 3'ü oynamadım ama YouTube'dan biraz inceleme yaptım. Bu oyun Mafia serisini tam anlamıyla batırmış. Gerek tekrarlı yapısı olması gerek İtalyan mafyası temasından çıkması bu seriyi bitirmiş. Ayrıca ikinci oyun ile doğru düzgün bir bağlantısı yoktu. 1951 yılı sonrasına hiç değinilmemiş. Çinliler Joe'ya ne yaptı, Francesca'ya ne oldu, Vito kendi mafyasını nasıl oluşturdu bunlar hakkında hiç detaya girilmemiş. Oyun çok aceleye getirilmiş. Bundan dolayı benim Mafia 4'ten hiç beklentim yok. Sizin bir beklentiniz var mı?

Mafia oyunlarının devamı olmayacağı ve adının Mafia 4 olmayacağına eminim. Şimdi Mafia 3'ün hikayesinde ilk iki oyunla ilgili şeyler bulunsa bile hikaye farklı ve eğer bu oyunun adı Mafia 4 olarak çıkarsa insanlar 3'ün devamı gibi düşünür fakat ilk iki oyunun hikayesi farklı, 3 farklı, bu oyun farklı gibi bir şey olursa karışıklık olur. Bence reboot gibi bir şey olacak ve böyle de olmalı.

Mafia 2'nin devamı niteliğinde Vito merkezli bir oyun olursa belki o zaman ancak eski odak noktasını yakalayabilir gibi, çıkmamış bir oyun için de nasıl olsa bir önceki oyun çöptü bir sonraki da çok farklı olmaz şeklinde bir hissiyata kapılma ön yargısı da bana göre pek etik ve doğru değil. Bu arada Mafia IV için son zamanlarda çalışıldığı noktasında herhangi bir kaynak var mı? Ben hiç duymadım.

Mafia 3 oynanış anlamında iyi bir oyundu fakat gerek ana karakter olarak, gerekse de senaryo olarak olmadı. Ayrıca çok tekrar ediyordu oyun. Fakat Hangar13'ün ilk oyunun Remake'i ile aslında ilk oyuna sadık kalmaları ve bununla birlikte, tecrübe edindikleri gerçeği önümüzde duruyor. Remake kötü olsaydı, kesinlikle 4. oyun gelmezdi fakat bildiğime göre iyi sattı ve iyi de bir oyun oldu. Çünkü günümüzde artık standart aksiyon oyunları pek oynanmıyor.

Mafia 3 ilk çıktığında oynamamıştım, tabii etrafta çok kötü diyor herkes bende içimden ne kadar kötü olabilir ki diyordum maalesef o kadar kötüymüş hatta daha da beteriymiş. Mafia 4'ten beklentim yok maalesef. Anılardır yeni yaşatacak olan Mafia 2 😁

Mafia oyunlarının devamı olmayacağı ve adının Mafia 4 olmayacağına eminim. Şimdi Mafia 3'ün hikayesinde ilk iki oyunla ilgili şeyler bulunsa bile hikaye farklı ve eğer bu oyunun adı Mafia 4 olarak çıkarsa insanlar 3'ün devamı gibi düşünür fakat ilk iki oyunun hikayesi farklı, 3 farklı, bu oyun farklı gibi bir şey olursa karışıklık olur. Bence reboot gibi bir şey olacak ve böyle de olmalı.

Ben bunların yerinde olsam yapım maliyetlerini düşünmeden Mafia 3'ü piyasadan kaldırırdım yayınlayan sitelere de telif atardım aşırı rezalet bir oyun.

Mafia 3 ilk çıktığında oynamamıştım, tabii etrafta çok kötü diyor herkes bende içimden ne kadar kötü olabilir ki diyordum maalesef o kadar kötüymüş hatta daha da beteriymiş. Mafia 4'ten beklentim yok maalesef. Anılardır yeni yaşatacak olan Mafia 2 😁

Hocam Mafia değil de Hitman serisinden bir oyun gibi daha çok. Direkt Hitman'ı kopyalamışlar. Ben bu oyuna Mafia serisinden bir oyun diyemem.

Geri
Yukarı