Mafia DE vs Mafia 2 vs Mafia 3

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Hikaye olarak DE daha iyi. Dövüş fizikleri ve araba sürüşü olarak Mafia 2 daha iyi. Mafia DE de araba konusunda iyi ama Mafia 2 kadar zevkli değil. Arabaların süspansiyonları bile oynamıyor. Mafia 3 fizikleri birebir kopyalanmış ama ne silah kullanımı ne dövüşler zevkli. Zorluğu yok ve gerçekçilik hissi vermiyor. Her üç oyunda da aynı fizik motoru kullanılıyor Mafia 2'den sonra güncelleme yapmışlar. Ama keşke araba ve silahlara dokunmasalarmış. Açık dünyaya gelirsek Mafia 2'de serbest gezme ayarı yok ama Friends for life modu indirerek sorunu çözüyorsunuz. Onun açık dünyası Mafia Definitive Edition'dan daha iyi. Mafia 1'deki Free Ride:Extreme modunu eklememişler ilk versiyondan eksik kalan bir o var. Definitive Edition'da açık dünyada yapılabilecek neredeyse hiçbir şey yok.

Sadece araba kullanma silah kullanma bir de ufak tefek yan görevler var o kadar. Hikayede girilebilen mekanlara bile girme yok. Mafia 2'nin friends for life'daki açık dünyasında yapılabilecek birçok etkinlik var. Açık dünyası neredeyse GTA SA'ya yaklaşmış ama harita küçük olduğundan kaybediyor. Mafia 2'nin hikayesi 2K baskıları yüzünden eksik kalmış ve DLC'ler ile kapatmaya çalışmışlar. Biraz da Kurtlar vadisi tarzı gibi görünüyor o yönden iyi. Oyundaki konsey kurtlar konseyi ile baya benzerlik gösteriyor.

Falcone'u da Mehmet Karahanlı'ya benzettim baya. Leo Galante de biraz Duran emmi rolünde. Mafia DE hikayesi ile Mafia 2 karakterleri ve oyun fizikleri ile baskın. Ana karakterlere gelirsek Tommy'de o kadar mafya havası yok. Ayran gönüllü. Ölüm sebebi de vicdana gelip Salieri'nin emrettiği iki infazı gerçekleştirmemesinden oldu. Vito ona göre daha bitirici. Geri vitesi yok. Ben Mafia DE'yi daha çok sevdim. İmkanı olan ikisini de oynasın. Mafia 3'e yorum yapmaya bile gerek yok oynamayın. Oynayacaksanız bile Mafia oyunu diye oynamayın gangster oyunu çünkü. Öyle de sıkılırsınız çok tekrar ediyor.

Son düzenleme:
Mafia 2'yi en az 10 kere bitirmişimdir hayatımda oynadığım en güzel oyundu. Bazen indirip tekrar bitiriyorum. Mafia 3'ü oynamak nasip olmadı, Mafia 1'de ilk başta taksicilik yapıyorduk sıkıldım sildim hiç oynamadım. Polis yakalıyor hemen zevk vermedi.

Mafia 2'yi en az 10 kere bitirmişimdir hayatımda oynadığım en güzel oyundu. Bazen indirip tekrar bitiriyorum. Mafia 3'ü oynamak nasip olmadı, Mafia 1'de ilk başta taksicilik yapıyorduk sıkıldım sildim hiç oynamadım. Polis yakalıyor hemen zevk vermedi.
Definitive versiyonu oynayın hocam. Baya zevkliydi.

Geri
Yukarı