Mafia Definitive Edition yorumum

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Mafia serisinin eskiden beri müdavimiyimdir. Bu sefer de Mafia definitive edition indirip oynadım. Mafia 3'den dolayı Hangar 13'e para kazandırmak istemiyordum ama yine de bir şans verdim. Hangar 13 bu oyunun Remake versiyonunu aşırı sağlam yapmış. Orjinal oyuna güçlü grafik-fizik-ses yenilemesi yaparak story oyun piyasasında zirveye oynayacak bir iş çıkmış. Grafikler de gerçek hayata neredeyse yakınlaşmış. Odun gibi olan yan karakterler yenilenmiş versiyonda daha canlı hale getirilmiş. Eski oyundan kalan hiçbir detay atlanmamış. Kırmızı ışıkta ceza kesilmesi hız yapınca ceza kesilmesi detayları falan korunmuş. (Ceza yemek için simülasyon modunda oynamanız gerek.)
Görevler yeni mekanikler ve zorluk ayarları ile ilk oyuna nazaran çok daha kolay hale getirilmiş. Tommy'nin yeni fizik motoru ile hızlı koşabilmesi siper alabilmesi vs. İlk oyuna göre aşırı derecede kolaylık sağlıyor. Görev yaparken eskiden olduğu gibi klavyeyi mouse'u yumruklamaya gerek kalmıyor. Özellikle şu benzin istasyonu baskını otel baskını çatılardan kaçma görevleri yeni fizik motoru ile daha da rahat oynanabilir hale getirilmiş. Bu görevleri orjinalinde yaparken rahat 10 kere ölmüşümdür.
Hikaye olayı diğer oyuna göre daha zevkli olmuş. Yukarıda bahsettiğim gibi karakterlerin orjinal oyuna göre canlı olması hikayenin oynanış zevkini arttırıyor. Hikaye'ye fazla dokunulmamış ama Tommy ve Sarah'ın ilişkisi daha anlamlı hale getirilmiş. Orjinal oyundan farklı olarak Tommy'nin 4 çocuğu oluyor. Tommy çocuklarından birini everirken hayat dersi niteliğinde bir konuşma yapıyor. Hikayede tek değişen şey buydu sanırsam. En sonunda bildiğiniz gibi Vito ve Joe lupara raconu kesmeye geliyorlar. En sonunda da Tommy ölüyor. Ailesi başında toplanıyor ve son sözleri şu oluyor: para mal mülk dostluklar geçicidir. Ama aile sonsuza kadardır.
Verdiğim 130 liraya sonuna kadar değdi bence. Umarım Hangar 13 bu başarısını Salieri ve Morello'nun gençlik hikayesini anlatacağı Mafia primordial oyununda da sürdürür.

Benim için değmedi. Oyun bildiğin girmiyor. İlk bölümleri tekrar oynayacağım oynatmıyor donup kalıyor, tam ekran çıkıp denedim yine aynı. Tekrar tekrar çıkan yeni oyun Launcherlerinden zaten bahsetmiyorum. Benim en çok işkence çektiğim oyundu.

Benim için değmedi. Oyun bildiğin girmiyor. İlk bölümleri tekrar oynayacağım oynatmıyor donup kalıyor, tam ekran çıkıp denedim yine aynı. Tekrar tekrar çıkan yeni oyun Launcherlerinden zaten bahsetmiyorum. Benim en çok işkence çektiğim oyundu.
Depolama birimi sıkıntılı olabilir hocam. Bad sector taraması ve ömür hesaplaması yaptınız mı? Bende hiç sorun olmadı o konularda.

Ben yaşamadım şahsen tek oturuşta bitirdim gayet iyiydi,2 ve 3'ü beğenmedim ama 1 bence gayet başarılı.

Ortalama bir oyun. Birkaç ay önce bitirdim, atmosfer gerçekten çok iyiydi. Bölüm tasarımı da gayet çeşitli ve orijinale sadık. Onun dışında oynanış ve mekanikler konusunda günümüz standartlarının altında bir oyun maalesef.

Geri
Yukarı