MAG B550 Tomahawk BIOS güncel mi?

Gerek yok hocam zaten işlemciniz AM4 yani çalışır direk. BIOS güncellemek için direkt Power kablosunu takıp USB'ye günceli BIOS'u attıktan sonra flashbiosa bir kere basın otomatik günceller.

Gerek yok hocam zaten işlemciniz AM4 yani çalışır direk. BIOS güncellemek için direkt Power kablosunu takıp USB'ye günceli BIOS'u attıktan sonra flashbiosa bir kere basın otomatik günceller.

Hocam önce direk çalışır dediniz. Sonra USB'ye güncel BIOS'u at diyorsunuz kafam karıştı. Direk anakartı bağlasam işlemciyi taksam kursam bilgisayarı oluyor mu olmuyor mu bu şimdi.

Direkt tak çalıştabilirsin bu anakart ile. Güncel yani.

Güncel olup olmadığını nereden anlıyoruz işte bende öğrenmiş olurum. Ya değilse :)

Hocam önce direk çalışır dediniz. Sonra USB'ye güncel BIOS'u at diyorsunuz kafam karıştı. Direk anakartı bağlasam işlemciyi taksam kursam bilgisayarı oluyor mu olmuyor mu bu şimdi.

Güncel olup olmadığını nereden anlıyoruz işte bende öğrenmiş olurum. Ya değilse :)

Hocam direkt çalışacak ama sizin kafanızda BIOS'la ilgili bir durum varsa aslında onunda tavsiyesi olarak belirttim. BIOS Update falan gerek yok yani.

Takmadan anlayamazsın en son sürüm bios olup olmadığını. Ama çalışır güncel olmasada sende takınca güncellersin.

Takmadan anlayamazsın en son sürüm BIOS olup olmadığını. Ama çalışır güncel olmasa da sende takınca güncellersin.

Diğer arkadaşların dediği gibi tak çalıştır ise bende sizin gibi düşünüyorum katılıyorum size Windows kurulduktan sonra hemen güncellerim BIOS'unu daha sağlıklı olur.

Hocam direkt çalışacak ama sizin kafanızda BIOS'la ilgili bir durum varsa aslında onunda tavsiyesi olarak belirttim. BIOS Update falan gerek yok yani.

Çok tşkkür ederim şimdi daha net oldu ben anlamadığım için zor geliyor gibi bazı şeyler anlamakta kafam karışıyor kusura bakmayın.

B550 serisi anakartların Ryzen 5. nesil işlemcilerle direkt uyumluluğu var. B450 serisi gibi BIOS güncellemesi yapıp işlemciyi kullanmana gerek yok.

Tamam şimdi anladım bu seride yani B550 olan anakartın benim işlemciyle direk uyumluluğu var çok tşkkür ederim anlayışınız ve yardımınız için.

BIOS güncellemedne kullanabilirsin fakat Tomahawk'a 4.5k verme onun yerini bunu al bence:
Hocam ben bunun konusunu açtım. Sence benim sisteme iyi gider mi?

Not : Benim ürün biraz daha farklıymış

Yeni konular

Geri
Yukarı