Çözüldü MAG CoreLiquid 360R ile R9 5900X 80 derece oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

lazenes

Kilopat
Daha fazla  
RAM
32GB 3200Mhz
Anakart
B550 TOMAHAWK
Merhaba,

MSI MAG CoreLiquid 360R sıvı soğutma montajı var. Ryzen 9 590X işlemci ile birlikte.

İşlemci bir 3600 MHz gözüküyor, bir 4800 MHz. (2-3 saniyede bir değişiyor.)

1653212353626.png

1653212338776.png

Overclock ve herhangi bir işlem yapmadım sisteme. Anakartı default ayarlara sıfırladım yine durum aynı.

Dragon Center durumu:

1653212373662.png

1653212387931.png

1653212403639.png

Oyuna girmedim, oyunda değildim. Windows ortamındaki rakamlar bu şekilde yüksek. İşlemci macununu kontrol ettim sorun yok. Noctua NTH1 sürülü vaziyette.

Nedir çözüm önerileriniz? Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Yukarıda anlattığım gibi Dragon Center kaldır ve öyle dene, BIOS'tan fan pompa ayarlaniyor mu bir bak, sıvı soğutma CPU fandan mı güç alıyor yoksa USB'den mi onu da belirt.

Bu yöntemlerin tamamı denendi, son çare olarak foruma konu açtım. Ürün kronik sorunluymuş.
Güncelleme 23.05.2022: Ürün amazon.com.TR'den alınmış fakat satıcı Amazon Germany, parayı alan Türkiye olsa bile fatur kesmediler. Şikayetvara yazdım, CİMER'den gelir idaresi başkanlığına durumla ilgili şikayette bulundum. Servis pointe durumu ilettim, sipariş ekran resimlerini ve DHL'den aldığım taşıma faurasını ile birlikte ürünü servis pointe yolladım.

Değişmezlerse yapacağım bu videoda var. Yarın bir gün başına gelen olursa diye burayı güncelledim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gelişme, ürünü yollamadan önce amazon.com.TR'den aldığımı ama gönderici Amazon olmanya olduğunu yurt dışından geldiğini üstüne basa basa söylememe rağmen. Gönderin yardımcı olalım dediler. Ürün gittiği gün yurt dışı diye reddetti servis point.

Arkadaşınız böyle böyle dedi dediğimde ise "iletişim kopukluğu olmuştur" oldu... Kendim onarıcam geldiğinde.
Edit 27.05.2022: Verdiğim uğraşlar neticesinde, ürünü bize gönderin bir kereye mahsus ilgileneceğiz yazmışlar. Gönderdim. Değişimmi olur yoksa onarım mı bilmiyorum.
Edit 31.05.2022: Amazon.com.tr'den alınmasına rağmen Amazon Germany tarafından gelen ürünümü Türkiye'de onarmadılar. Verdiğim uğraşlar ve çabalar sonucu ürünün değişimini aldım. bugün ürünün V2 kapalı sıfır kutusunu teslim aldım. Konu kilitlenbilir.

Teşekkürler.
Soğutucu V1 versiyon diye tahmin ediyorum. Eğer öyle ise MSI ile iletişime geçip V2 versiyonunu talep et. Yada yeni aldıysan iade et. V1 versiyonu sıkıntılı.

Soğutucu V1 versiyon diye tahmin ediyorum. Eğer öyle ise MSI ile iletişime geçip V2 versiyonunu talep et. Yada yeni aldıysan iade et. V1 versiyonu sıkıntılı.

Kutu eticaret depomda, gittiğimde kontrol edeceğim. Kronik pump ses sorunu vardı haftada 1 baş gösterir 5 10dk ince bi ses yapar susardı. Ama böylede soğutmamak ile ilgili derdi oldugunu bilmiyordum.

Seri noya bakıp bilgi vereceğim.

Msi nin dragon center in doğru çalıştığına emin misin ? Bu yazacaklarım sadece benim pc için geçerli yada bazı pc ler için geçerli , 1 yıldır msi dg de bir sorunla karşılaşıyorum 1 çekirdeği 100/100 çalıştırdığı için sıcaklık senin yazının seviyeler de ne yaparsam yapayım düzelmiyor.
Kaç kere kurdum kaldırdım gene aynı yazılımsal bir sorun var gibi.
En iyisi pc den tamamen kaldırıp öyle bir denemen , msi nin soğuttularin da da sorunlar yaşandığı belirtilmiş ne kadar dogru bilmiyorum ,msi dragon center pc den kaldırıp öyle bir dene düzelmezse aldığın yere bildirim de bulun bakalım ne diyecekler.
Şu anda hiç bir yazılım kullanmıyorum klavye ve mouse dahil , custom sıvı soğutma da 5wk lik cooler master ice fusion v2 ile 2k nvidia nin kontrolüne de ultra ayarlar da load 60 dc oyun içi 53 ile 63 dc arası, daha yüksek termal contuctivity ile( termal macun ekwb ek tim yada termalgrizzly kyro ile ) daha düşük değerler elde etmek mümkün .

Cevabın için teşekkürler, depoya gittim ürünün seri numarasını kontrol ettiğimde yukarıdaki sitedeki gibi 3067ZW1 şeklinde başlıyor. Fakat ürün değişime uygun değil uyarısı veriyor ingilizce olarak.

MSI global foruma ve MSI türkçe desteğe konuyu yazdım. Bakalım ne yapacaklar. Uzun yıllardır MSI kullanıcısıyım, 1 yaşındaki üründen sebep, umarım olumsuz bir cevap vererek markaya küstürmezler.

Şuan için bilgisayarı kapatıyorum yapacak başka birşey yok :(

Edit : @clay camel aidata ile de kontrol sağladığımda 70 80 gibi rakamlarda işlemci yük altında olmamasına rağmen.

Son düzenleme:
Yukarıda anlattığım gibi Dragon Center kaldır ve öyle dene, BIOS'tan fan pompa ayarlaniyor mu bir bak, sıvı soğutma CPU fandan mı güç alıyor yoksa USB'den mi onu da belirt.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu yöntemlerin tamamı denendi, son çare olarak foruma konu açtım. Ürün kronik sorunluymuş.
Güncelleme 23.05.2022: Ürün amazon.com.TR'den alınmış fakat satıcı Amazon Germany, parayı alan Türkiye olsa bile fatur kesmediler. Şikayetvara yazdım, CİMER'den gelir idaresi başkanlığına durumla ilgili şikayette bulundum. Servis pointe durumu ilettim, sipariş ekran resimlerini ve DHL'den aldığım taşıma faurasını ile birlikte ürünü servis pointe yolladım.

Değişmezlerse yapacağım bu videoda var. Yarın bir gün başına gelen olursa diye burayı güncelledim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gelişme, ürünü yollamadan önce amazon.com.TR'den aldığımı ama gönderici Amazon olmanya olduğunu yurt dışından geldiğini üstüne basa basa söylememe rağmen. Gönderin yardımcı olalım dediler. Ürün gittiği gün yurt dışı diye reddetti servis point.

Arkadaşınız böyle böyle dedi dediğimde ise "iletişim kopukluğu olmuştur" oldu... Kendim onarıcam geldiğinde.
Edit 27.05.2022: Verdiğim uğraşlar neticesinde, ürünü bize gönderin bir kereye mahsus ilgileneceğiz yazmışlar. Gönderdim. Değişimmi olur yoksa onarım mı bilmiyorum.
Edit 31.05.2022: Amazon.com.tr'den alınmasına rağmen Amazon Germany tarafından gelen ürünümü Türkiye'de onarmadılar. Verdiğim uğraşlar ve çabalar sonucu ürünün değişimini aldım. bugün ürünün V2 kapalı sıfır kutusunu teslim aldım. Konu kilitlenbilir.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı