MAG Forge 110R kasaya fan nasıl takılır?

forta

Decapat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
İtopya üzerinden MSI MAG FORGE 110R ARGB 2xUSB 3.2 Siyah ATX Mid Tower Kasa | ITOPYA bu kasayı satın aldım. 1 fan ile beraber geldi bu yetmiyecegi için Amazon üzerinden 3 Adet Zauss Rainbow Rgb Kasa Fanı 12cm Renkli Gökkuşağı Fanı : Amazon.com.tr: Bilgisayar bu fanları sipariş verdim. Anakartım MSI B550M Mortar modeli. Fanları bağlamak için hangi girişlere takmam lazım. 4 fan için yeterli girişi var mı bilmiyorum ama bir kontrolcü almam lazım mı? Alfais 4337 10 Port Fan Çoklayıcı Y PWM Splitter 4 pin 12v Switch Power Güç IDE Çoğaltıcı Molex Kanal Kasa : Amazon.com.tr: Bilgisayar bu ürünü alsam yeterli olur mu acaba?

4337 ile tam devir problemi yaşayanlar var, fanları kötü seçmişsiniz ve 3 fanın 90 TL olmasından başka bir şey beklenemezdi zaten.

İlla bir hub istiyorsanız, bunu alın:

Bütçe de yeterse fanları farklı model seçmek iyi olur bütçe doğrultusunda.

@Sir Benjamin fanlara ayıracağım bütçem olmadığı için böyle bir fan sipariş ettim daha önce duymadım adını. Fanlar şu an elime ulaştı anakarta taktım ama RGB'leri çalışmıyor. DC modunda kullanıyorum PWM moda aldığımda RGB çalışıyor ama bu sefer fanların dönme hızı artıyor 2000RPM'e kadar çıkıyor. Çok ses yapıyor o yüzden DC modda RGB'siz kullanıyorum şu an. Hub için daha uygun fiyatlısı var mı yoksa bunu alacağız artık. Fanları ileriki zamanlarda değiştirebilirim fan için öneriniz var mı?

Bunun altına sadece 10 TL altına düşerseniz bile bariz daha dandik ürünler var, Arctic'in hubını alın geçin.

Fanlar üç pinli ise DC modda kalsın, PWM 3 pinli fanlarda ses yapıyor evet.

@Sir Benjamin fanlar 3 pinli DC modda iken RGB ışıkları yanmıyor. Oyun içindeyken fanların ışıkları yanıyor sadece. PWM modda sürekli yanıyor. Ama fazla sesli olduğu için DC modda kullanıyorum. Alacağım Hub bu sorunu çözer mi peki?

Normalde böyle olmamalı, Rainbow fan zaten her daim dönmeli ama buradaki durumu bilmiyorum. Hub da çözmeyecektir.

Geri
Yukarı