Çözüldü MAG271CV Ekran Yanıp Sönüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bariskent

Picopat
Merhabalar,
Şu an bu monitöru kullanmaktayım.

Masaüstünde dizi film izlerken tarayıcıyı kullanırken herhangi bir sorun yok. Ancak bazı oyunların yoğunlukla menü kısmında olmak üzere (Özellikle Warzone) ekran göz kırpma efekti misali serice yanıp sönüyor. Ancak bunu çok seri yapıyor bu yüzden görüntüyü takip edebiliyorsun ama aşırı rahatsız edici. Monitöru Windows ayarlarından 60Hz'ye düşürdüğümde bu sorun yok denecek kadar azalıyor. Sonuc olarak 60 Hz kullanacaksam niye 144 Hz monitör alayım. Kutu içinden HDMI kablosu cıkmıştı onu kullanıyorum. Farklı ekran kartları denedim hepsinde aynı sonuç. Monitör arızalı olsa masaüstünde dizi film izlerken de bu hatayı alırdım diye düşünüyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhabalar,

Geçen hafta bende laptopum için 75 Hz 5ms bir monitör almıştım bende de hem masaüstünde hem de oyunlarda serice ekran serice gidip geliyordu başa çıkamadım sinirlendim iade ettim sürecin tamamlanmasını bekliyorum bende. Ama hiç farklı HDMI kablosuyla denemedim ben. Belki ekran kartına görüntü aktarmaya yetmiyordu bende kullanmayacaksam almamın bir mantığı yok diye iade ettim.

Ben kendi sorunumu çözdüm. FreeSync ile alakalı bir durumdu. FreeSync'i hem Radeon ayarları>ekran sekmesinden hem de oyuna ozel ayarlardan açtığımda oyun içinde titreşme oluyordu. Şu an sadece oyuna özel FreeSync aktif edip genel FreeSync'i kapatıyorum, titreme sorunu olmuyor. Sizin sorununuzun cihazla alakalı olduğunu düşünüyorum. Benimki sadece oyunlarda oluyordu.
Merhabalar,

Geçen hafta bende laptopum için 75 Hz 5ms bir monitör almıştım bende de hem masaüstünde hem de oyunlarda serice ekran serice gidip geliyordu başa çıkamadım sinirlendim iade ettim sürecin tamamlanmasını bekliyorum bende. Ama hiç farklı HDMI kablosuyla denemedim ben. Belki ekran kartına görüntü aktarmaya yetmiyordu bende kullanmayacaksam almamın bir mantığı yok diye iade ettim.

Merhabalar,

Ben kendi sorunumu çözdüm. FreeSync ile alakalı bir durumdu. FreeSync'i hem Radeon ayarları>ekran sekmesinden hem de oyuna ozel ayarlardan açtığımda oyun içinde titreşme oluyordu. Şu an sadece oyuna özel FreeSync aktif edip genel FreeSync'i kapatıyorum, titreme sorunu olmuyor. Sizin sorununuzun cihazla alakalı olduğunu düşünüyorum. Benimki sadece oyunlarda oluyordu.

Çözüm

İade ettim bende hocam zaten, paramı yatırdılar sanırım ekran kartım desteklemiyor 1080P harici monitör 940MX'idi ekran kartım laptopta. Sizinde sorununuzun çözülmesine sevindim, iyi forumlar dilerim.

Geri
Yukarı