MAG272C 165Hz 1ms vs ASUS VG27VQ 165Hz 1ms

Sizce hangisi MSI Optix MAG272C 27" 165Hz 1ms ve Asus TUF Gaming VG27VQ Monitör 27" 165Hz 1ms

• MSI Optix MAG272C 27" 165Hz 1ms

Oy: 5 35,7%
  • Asus TUF Gaming VG27VQ Monitör 27" 165Hz 1ms

Oy: 9 64,3%

• Oy verenlerin toplamı
    14
Bu konuda da bahsedilmiş sorunlu olduğundan. Direkt şu konuda şu problemden bahsedilmiş diyemeyeceğim ama bu seri adına Sosyal'de pek çok kere konu açıldığını hatırlıyorum. Bazı yerler ilk 14 gün değişim hakkı tanıyor, öyle bir yerden alıyorsanız denenebilir. Asus daha garanti olduğu için önerdim.

Peki asus tuf vg24vq mu yoksa vg27vq modeli mi alınır sizce?
27" olanda pikseller çok gözümüze batar mı?
Şuan 24" olanı satışta göremedim normalde onu alcaktım ama şimdi 27" olanı 2000tl ye buldum almayı düşünüyorum. Piksel piksel görünme sorunu oluyormu kullanan arkadaş var mı?

oyunlarda görüntü netligi renk oranı fln nasıl
Peki asus tuf vg24vq mu yoksa vg27vq modeli mi alınır sizce?
27" olanda pikseller çok gözümüze batar mı?
Şuan 24" olanı satışta göremedim normalde onu alcaktım ama şimdi 27" olanı 2000tl ye buldum almayı düşünüyorum. Piksel piksel görünme sorunu oluyormu kullanan arkadaş var mı?
Asus Tuf Gaming VG27VQ modeli kullandığım monitör, öncelikle şunu söyleyeyim pikseller gözüme batacak diye biraz çekimserdim fakat rahatsız edici değil ve özelleştirmeler yapınca renklerini de çok beğendim. 165Hz 1ms olması, boyutu, yükseklik ayarı olması falan çok iyi. Oyunları oynarken genelde hep parlaklığını açıp oynardım karanlık yerleri daha iyi görebilmek için ama bunu yapınca aydınlık yerler de hoş gözükmüyordu, monitörün ShadowBoost modunun olması harika, Sadece karanlık yerlerin parlaklığını arttırarak görüşe yardımcı oluyor vb. birçok özelliği var, G-SYNC de destekliyor. Sadece etrafa döndürme olayını yapamadım, sanırım alt kısmındaki vidalarla alakalı bir durum, henüz o kısımlarını kurcalayamadım.

ASUS TUF Gaming VG27vq modeli kullandığım monitör, öncelikle şunu söyleyeyim pikseller gözüme batacak diye biraz çekimserdim fakat rahatsız edici değil ve özelleştirmeler yapınca renklerini de çok beğendim. 165Hz 1ms olması, boyutu, yükseklik ayarı olması falan çok iyi. Oyunları oynarken genelde hep parlaklığını açıp oynardım karanlık yerleri daha iyi görebilmek için ama bunu yapınca aydınlık yerler de hoş gözükmüyordu, monitörün shadowboost modunun olması harika, sadece karanlık yerlerin parlaklığını arttırarak görüşe yardımcı oluyor vb. birçok özelliği var, G-Sync'de destekliyor. Sadece etrafa döndürme olayını yapamadım, sanırım alt kısmındaki vidalarla alakalı bir durum, henüz o kısımlarını kurcalayamadım.

Kardeşim monitör ile ilgili sormam gereken bir şey var görünce mesajı yazar mısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı