Steam Mağaza ülkesi değişmiyor

ekmek00

Femtopat
Daha fazla  
Ben mağaza ülkemi 3 ay önce değiştirmiştim, ve 3 ay önce bugün yapmıştım bu işlemi şimdi değiştirmeye çalışıyorum hesap detaylarından mağaza ülkemi değiştir deyince şunları söylüyor;
Ülkeniz Steam hesap ayarlarınızın bir parçasıdır. Ülke ayarınız Steam mağazasında neler gördüğünüzü, fiyatlarda gördüğünüz para birimini ve cüzdanınızın para birimini belirler.

Eğer yeni bir ülkeye taşındıysanız veya belirli bir zaman aralığı için yurt dışında yaşıyorsanız, o ülkeye ait bir satın alım yöntemini kullandıktan sonra Steam ülke ayarınızı güncelleyebilirsiniz. Konumunuz, Steam hesabınızın mağaza ülkesinden farklıysa sepetinizi görüntülerken veya satın alımınızı tamamlarken mağaza bölgenizi değiştirebileceksiniz.

Taşındığınız ülkeye ait bir ödeme yöntemiyle satın alım yapamıyorsanız Steam Destek ile irtibata geçin.
Önceden Steam desteğe yazdım ve bunları söylediler:
Satın alımınız fiziksel olarak bulunduğunuz bölgede gerçekleştirilmeli ve ikamet ettiğiniz adres ile ilişkili bir ödeme yöntemiyle yapılmalıdır. Steam destek olarak sizin adınıza mağaza ülkenizi değiştiremeyiz.

Steam mağazası fiyatları ve para birimleri bulunduğunuz konuma göre belirlenir. Bölgenizdeki kullanılabilir bütün ödeme yöntemleri ödeme esnasında gösterilecektir.

Mağaza bölgenizde ancak başka bir bölgeye taşındığınızda değişiklik yapabilirsiniz.
Cevap olarak ben zaten Türkiye'de yaşıyorum dedim cevap bekliyorum bir de Technopat kullanıcılarına danışayım dedim.
Ne yapmalıyım?

Bölge ayarlarını ne zaman ve neden değiştirdin? Eğer yurtdışındaymış gibi gösterip farklı fiyata ürün almaya çalışanları engellemek için bu sistem kullanılıyor.
Mesajda bulunduğun ülkenin para birimi ve ödeme yöntemleriyle bir alışveriş yap sonra değiştir diyor anladığım kadarıyla.

Benim anladığım; şu an steam hesabının ülkesi Almanya ise önce oradan bir satın alım yap, sonra değiştir gibi bir şey demişler gibi.

Bölge ayarlarını ne zaman ve neden değiştirdin? Eğer yurtdışındaymış gibi gösterip farklı fiyata ürün almaya çalışanları engellemek için bu sistem kullanılıyor.
Mesajda bulunduğun ülkenin para birimi ve ödeme yöntemleriyle bir alışveriş yap sonra değiştir diyor anladığım kadarıyla.

Benim anladığım; şu an steam hesabının ülkesi Almanya ise önce oradan bir satın alım yap, sonra değiştir gibi bir şey demişler gibi.
Yapıldı. 2 3 tane oyun aldım.

Merhaba,

Görünüşe göre, bundan önce başka bir bölgeden satın alım yapmak veya bölgenizde mevcut olmayan cüzdan kodlarını kaydetmek için gerçek konumunuzu gizleyen proxy veya VPN kullanmışsınız. Mağaza ülkenizi yeniden değiştirmek için 3 ay beklemeniz gerekiyor. Bu arada, Steam hesabınızda geçerli olan mağaza ülkesi ayarlarına uygun biçimde yerel bir ödeme kullanarak satın alım yapmaya devam edebilirsiniz.

IP proxy veya VPN yazılımı kullanmaya devam etmeniz 3 aylık bekleme süresini uzatabilir. Bu sorunla karşılaşmamak için lütfen Steam'i kullanırken mevcut VPN veya IP proxy yazılımını devre dışı bırakın veya bilgisayarınızdan kaldırın.

An itibarıyla Steam destek olarak mağaza ülkenizi güncelleme konusunda size yardımcı olamıyoruz. Mağaza ülkenizi/Steam cüzdanı para biriminizi değiştirmek için 3 ay beklemeniz gerekiyor.

Sorununuzla ilgili elimizdeki tüm bilgileri sağladığımız için bu destek talebini kapatıyorum. Bundan başka bir sorunuz varsa yeni bir destek talebi oluşturun, size memnuniyetle yardımcı olalım.
Dediler sanırım Steam benimle dalga geçiyor :D. Ben VPN IP proxy gibi yazılımlar kullanmadım hiçbir zaman?

Geri
Yukarı